Karadeniz Pet

merhaba dişi muhabbet kuşum yuvalığın kenarlarını kemiriyor ama içeri girmiyor fotodaki gibi neden olabilir?

İlknuriddu

Yeni Üye
ferr.jpeg

Yuvayı keşfediyor. Güvenli olduğuna inandığında içeri girer merak etmeyin..

@Ahmet ASLAN hocanın da dediği gibi yuvayı keşfediyor. Yuvalığın girişini kemirmesi iyiye işaret. Yuvalığın girişine dal darı veya maydanoz sapı koyarsanız içeriye girmeye daha heveslenir.... Fakat kuşun yuvalığa girmesi için önünde küçük dikey tünek yok gibi görünüyor.

@Ahmet ASLAN hocanın da dediği gibi yuvayı keşfediyor. Yuvalığın girişini kemirmesi iyiye işaret. Yuvalığın girişine dal darı veya maydanoz sapı koyarsanız içeriye girmeye daha heveslenir.... Fakat kuşun yuvalığa girmesi için önünde küçük dikey tünek yok giiyiy
aslında dal darı koydum dikkatlerini çekmedi maydanoz koyarım bir de taze nane kızışmaları için iyi midir. var tünek önünde yuvalığın

Üstadlarında belirttiği gibi kuşunuz yuvayı keşfetme ve kendine göre dizayn etme aşamasında,yuvayı benimsediğinde yuvalık içine girerek yumurta öncesi yuvalık içerisini dizayn edecek.Yuvalık içerisinde folluk yoksa plastik folluk edinmenizi öneririm.Ayrıca folluk içerisine yeter miktarda hamster talaşı koymanızı tavsiye ederim.Sağlıklı yavrular almanız dileğiyle :)

Üstadlarında belirttiği gibi kuşunuz yuvayı keşfetme ve kendine göre dizayn etme aşamasında,yuvayı benimsediğinde yuvalık içine girerek yumurta öncesi yuvalık içerisini dizayn edecek.Yuvalık içerisinde folluk yoksa plastik folluk edinmenizi öneririm.Ayrıca folluk içerisine yeter miktarda hamster talaşı koymanızı tavsiye ederim.Sağlıklı yavrular almanız dileğiyle :)
teşekkürler ama ben yurtdışında yaşıyorum afrikada burada folluk bulamayacağım talaş klasik ağaç talaşı sorun olur mu acaba yuvalık içinde

teşekkürler ama ben yurtdışında yaşıyorum afrikada burada folluk bulamayacağım talaş klasik ağaç talaşı sorun olur mu acaba yuvalık içinde
Ağaç talaşı konusunda forumda bilgiler mevcut,onları incelemenizi tavsiye ederim yanlış bilgi vermek istemem.

Geri