Karadeniz Pet

Merhaba el yapımı ballı kraker zararlımı

Moon

Yeni Üye
Merhaba arkadaslar iki tane tatli mubişim var. Ben bu petshoplarda hazır satılan ballı krakerlerin ve vitamin adı altında tartrazin iceren renkli yemlerin zararli oldugunu duymuştum. Kendi ev yapımı ballı krakerlerimizi yapip mubişlere verirsek bir zararlari olur mu?

Merhaba arkadaslar iki tane tatli mubişim var. Ben bu petshoplarda hazır satılan ballı krakerlerin ve vitamin adı altında tartrazin iceren renkli yemlerin zararli oldugunu duymuştum. Kendi ev yapımı ballı krakerlerimizi yapip mubişlere verirsek bir zararlari olur mu?
Zararları olmaz, ev yapımı ballı kraker mubişler için daha sağlıklı.Petshoplardaki ballı krakerlerde kimyasal jelatin var sağlıksız.

@ADRIAN Yapmış....

@ADRIAN Yapmış....
Tarifi attığınız icin cook tesekkur ederim umarim minik mubislerim severler😊😊

Hocam leo 1903 ün yaptığı kraker var ben yaptım 1-2 aydır veriyorum ara ara seviyolar.

-mısır unu
-buğday unu
-yumurta
-bal
-yem
Bunları karıştırıp fırınlayıp kurutunca gayet güzel oluyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ben bugün kraker değil de marul,tarçın,yumurta,naneden mama yaptım. Şuan 2 kuşta düz duvara tırmanıyor. Ama araları limoni. Kafesin içine elimi uzattım dişi parmağıma kur yapmaya başladı. Erkek 2 saattir yemliğe tellere kur yapıyor. Ama kaynaşamıyorlar. Kız biraz erkek fatma ondan heralde.