Karadeniz Pet

Merhabalar kuşumun gagası doğuştan böyleymiş

aysunbadayy

Yeni Üye
Kuşumu satın alalı 4 gün oldu. petshopta kimse engelli olduğu çin satın almamış kıyamadım ve aldım. Fakat gagası sorunlu bir kuşa daha önce hiç bakmadım. yem kırıyor ama çok az. diğer muhabbet kuşumun 4te biri kadar yemi ancak yiyebiliyo ve onun da çoğunu yere döküyo. şimdilik bebe bisküvisi ve havuçlu yumurtalı mamayla destek sağlıyorum. Önerilerinizi bekliyorum.Veterinere götürse düzelebilir mi tecübes olanlar tedavi hakkında bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim. Teşekkürler..

Ekli dosyalar

• 27848713_321220245055197_1599620771_n.jpg
    27848713_321220245055197_1599620771_n.jpg
    13.8 KB · Görüntüleme: 91
Kardeşim işin uzmanları daha iyi bilir ama düzeleceğini pek sanmıyorum ama bir umuttur götür tabi

Düzelir mi bilmiyorum ama hazır kırılmış yemler var onlardan alabilirsiniz. En azından kırma işi ile uğraşmaz

Kardeşim işin uzmanları daha iyi bilir ama düzeleceğini pek sanmıyorum ama bir umuttur götür tabi
yalovada yaşıyorum veterinerler ne yazık kuşlardan çok anlamıyor burada. bir tanesi bile ufak da olsa yorum belirtedi muayene için net ücret söylemedi ayarlarız diyolar ama bu laf da para tuzağı biliyorum . gitmeden önce buradakilere bir sorayım dedim.

Kuşumu satın alalı 4 gün oldu. petshopta kimse engelli olduğu çin satın almamış kıyamadım ve aldım. Fakat gagası sorunlu bir kuşa daha önce hiç bakmadım. yem kırıyor ama çok az. diğer muhabbet kuşumun 4te biri kadar yemi ancak yiyebiliyo ve onun da çoğunu yere döküyo. şimdilik bebe bisküvisi ve havuçlu yumurtalı mamayla destek sağlıyorum. Önerilerinizi bekliyorum.Veterinere götürse düzelebilir mi tecübes olanlar tedavi hakkında bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim. Teşekkürler..
Bence yemine aspur,daldarı gibi kolay kabuğu kırılan şeyler ekle.

aspurun kilo aldırdığını biri söylemişti ama kabuğunun kolay kırıldığını bilmiyordum kendini toparlaması açısından iyi olur teşekkürler
Fazlası kilo aldırır herşeyin fazlası keten nijel darı hepsi yüksek miktarda yağlandırır ama günlük uçuruyosanız sorun olmaz yağları yakarlar

Fazlası kilo aldırır herşeyin fazlası keten nijel darı hepsi yüksek miktarda yağlandırır ama günlük uçuruyosanız sorun olmaz yağları yakarlar
evet çok hareketlideli gibi uçuyor az yemesine ve zayıf olmasına rağmen enerjisi yüksek. bugün konuştuğum bir veteriner gagasının kesilebileceğini ve kesildikten sonra düzgün çıkabileceğini söyledi.ama öncesinde detaylı muayene gerekiyormuş umaım işe yarar

Geri