Karadeniz Pet

Mevsimsel Tüy Dökümü Bitmiyor Ne Yapmam Lazım ???

Yiğit SERİNSÖVÜT

Meraklı Üye
Herkese merhabalar ,

Kuşlarımı alalı yaklaşık 3 ay oldu ilk 1 ay tüy dökümüne girmediler. 2 aydır tüy dökümündeler. Mevsimsel olduğunun farkındayım. 2 hafta önce çok aşırı tüydü heryer şuan biraz daha azaldı fakat bu tüy dökümü bitmiyor. Kuşlarımı evimde , odamda baktığım için hertaraf tüy ve bu beni rahatsız ediyor. Vitaminin tüy dökümünde iyi geldiğini biliyorum fakat aşırı vitaminde tüy dökümüne sokuyormuş kuşları. Haftada 1 en fazla 2 kere mama yapıp veriyorum. ( Fazla yemiyorlar çok çok az miktarda yiyorlar. ) Avivit vitamin kullanıyorum toz şeklinde onuda haftada 1 veya 2 sefer sularına katıyorum. 1 gün bekletip ertesi gün taze su koyuyorum. Ne yapmamı önerirsiniz tüy dökümünü azaltıp bitirmek için.

Teşekkürler...

cevap veren olursa bende merak ediyorum...

Bakalım bekliyoruz...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:03 -->-> Daha önceki mesaj 10:32 --

Bilgisi olan yokmudur ???

Yiğit bey mevsimsel olan tüy Dökümü normaldir,bunun önüne geçemeyiz,mama fazla vermemek gerekir.banyo bu havalar için uygun değil,bunun yerine B vitamini takviyesi destek olur.

Teşekkürler cevabınız için. Normal olduğunu biliyorum fakat kaç ay tüy değiştirir bu kuşlar. 2 aydır bitmedi ve bitecek gibi de gözükmüyor. Sadece B vitamini değil genel olarak bahsettiğim gibi avivit vitamini kullanıyorum. Beklemek mi lazım bu durumda daha da sürer mi acaba tüy değişimi 2 ay normal mi tüy dökmeleri ?

Teşekkürler cevabınız için. Normal olduğunu biliyorum fakat kaç ay tüy değiştirir bu kuşlar. 2 aydır bitmedi ve bitecek gibi de gözükmüyor. Sadece B vitamini değil genel olarak bahsettiğim gibi avivit vitamini kullanıyorum. Beklemek mi lazım bu durumda daha da sürer mi acaba tüy değişimi 2 ay normal mi tüy dökmeleri ?

avivit kalıtelı bı vıtamın degıl ama

Süper vit kullanın hafta da bir kere yeterli mamayı da tek sefere düşürün haftada , örneğin çarşamba vitamin verdiyseniz pazar, mama verin, birde kuşlarını genç çiftler mi? yaşlarına yaklaştıkları zaman döktükleri 2. tüy dökümü biraz fazla oluyor. hangi mamayı kullanıyorsunuz ?

Son düzenleme:
Süper vit kullanın hafta da bir kere yeterli mamayı da tek sefere düşürün haftada , örneğin çarşamba vitamin verdiyseniz pazar, mama verin, birde kuşlarını genç çiftler mi? yaşlarına yaklaştıkları zaman döktükleri 2. tüy dökümü biraz fazla oluyor. hangi mamayı kullanıyorsunuz ?

Bakıyorum hemen bahsettiğiniz vitamine. Kuşlarım genç 1 yaş civarında sanıyorum. Alalı dediğim gibi 3 ay olucak kuşları. Mamayı sık vermiyorum haftada en fazla 2 sefer oluyodur. Mama da bu sitede satılan mamanın aynısı açık paketten alındı.

Veteriner kliniğinden SUPERVİT - FORTE değilde SUPRAVİT Marka vitamin buldum. Aynı işlevi görür mü yarın alıcam. Kime sorduysam SUPERVİT-FORTE bulamadım. Cevaplarınızı bekliyorum...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:58 -->-> Daha önceki mesaj 00:29 --

Günceldir....

Son düzenleme:
Geri