Karadeniz Pet

Mikostatin miktarı ve ağızdan verme problemi

Ceylo

Yeni Üye
Merhaba, umarım bir an önce sesimi duyan olur
Muhabbet kuşumda mantara bağlı kuruma var ve mikostatin'i veterinerin dediği gibi ağızdan şırınga ile damla damla içiremiyorum, içirmeye çalıştıkça hayvan strese giriyor elimle verdiğim mamayı bile yemiyor. Onun yerine suya karıştırsam sadece faydası olur mu? ne kadar suya ne kadar karıştırmalıyım? 100ml 1 kaşık diye okudum bir başlık altında ama ne kaşığı ile olduğu belli değildi.
Bir diğer sorum da mikostatin ile çok az miktar antibiyotik bir ilaç aynı anda kullanılır mı? yoksa kuşa ağır mı gelir?
Yardımınız için şimdiden çok çok teşekkürler.

Veterinerinize danışarak teyit edebilirsiniz.

Çok teşekkür ederim, Veterinerime ulaşamadım. Bazı yerlerde de 1 tam suluğa 10 damla demişler, çok karışık. durumu aşırı ağır olmadığı için çeyrek suluğa 6 damla çok olabilir mi acaba?

Veterinerinize danışarak teyit edebilirsiniz.

Çok teşekkür ederim, Veterinerime ulaşamadım. Bazı yerlerde de 1 tam suluğa 10 damla demişler, çok karışık. durumu aşırı ağır olmadığı için çeyrek suluğa 6 damla çok olabilir mi acaba?

Veteriner bir tedavi verdiyse onu yapım eğer olmazsa kafes kuşları diye bir kanal var oraya bakabilirsiniz.ben soğuk algınlığı için olan tedaviyi uyguladım kuşlar iyileşti.200 ml suluğa 10 damla koyabilirsiniz.

İlacı kullanmadığımdan bir şey diyemiyorum benzer konu hakkındaki yoruma dayalı link attım.

Veteriner bir tedavi verdiyse onu yapım eğer olmazsa kafes kuşları diye bir kanal var oraya bakabilirsiniz.ben soğuk algınlığı için olan tedaviyi uyguladım kuşlar iyileşti.200 ml suluğa 10 damla koyabilirsiniz.

Merhaba, teşekkür ederim. mikostatin mi kullandınız soğuk algınlığı tedavisinde?

Geri