Karadeniz Pet

Mineral Blok Ve Kalamar Kemiğini Yemiyor

ClydeShelton

Meraklı Üye
Muhabbet kuşum önceleri hem kalamar kemiğini hem de mineral bloğunu yerdi son 2 aydır yemiyor ne yapmam lazım ? aynılarından bulamadığım için mineral bloğunu okaliptuslu olan ile değiştirdim kalamar kemiğini de farklı bir marka kullanıyorum acaba böyle bir değişikliğe gittiğim için yemiyor olabilir mi ?

Olabilir bence çünkü benimki de kapalı kutu kalamarlari kemirmiyor koyduğum gibi duruyor öyle. Doğal alıyorum açık onlara bayılıyor. Gaga taşı aylarca dursun dokunmaz. Onlar da tadına bakıp beğenmezse kemirmiyor sanırım.

Benim erkek kuşumda yemiyor kalamarını , oysa dişi kuşum kafese koymamla bitirmesi 1-2 hafta sürerdi. Erkek kuşlarda böyle sıkıntılar yaşayanlar var mı?

Benim erkek kuşumda yemiyor kalamarını , oysa dişi kuşum kafese koymamla bitirmesi 1-2 hafta sürerdi. Erkek kuşlarda böyle sıkıntılar yaşayanlar var mı?
Dişi kuşlar erkeğe göre daha fazla kemirme ihtiyacı duyuyor.

Erkek kuşlar mamayi kalamar kemigini çok nadir tuketirler. Minarelide disiden merak edip tadina bakarlar endişelenecek bi durum değil ama eğer kuş bir yiyeceğe alismissa baska bir yemi yemeyebilir sevmez ve tüketmez

yani yemesse kuş için bir sorun olmaz değil mi yumurta maması veriyorum zaman zaman yiyiyor gerekli kalsiyumu alıyordur değil mi?

yani yemesse kuş için bir sorun olmaz değil mi yumurta maması veriyorum zaman zaman yiyiyor gerekli kalsiyumu alıyordur değil mi?
Mamanin içine yumurtanin kabuğunu da toz gibi ezip ekleyin. Kalamar dursun kafeste ihtiyaç duyarsa kemirir o zaten.

kemirme görmek isteyen benim hint bülbüllerini izlesin :) taş devri gibi bütün gün yontuyolar. kapodokya gibi eser çıkarıyolar sürekli kenarlardan kazıyıp ortaya dokunmadıkları için

• Beğen
Tepkiler: Kca
kemirme görmek isteyen benim hint bülbüllerini izlesin :) taş devri gibi bütün gün yontuyolar. kapodokya gibi eser çıkarıyolar sürekli kenarlardan kazıyıp ortaya dokunmadıkları için
Ben benim kıza kalamar yetiştiremiyorum. Utanıyorum alırken artık ocağıma incir ağacı dikti verdiğimde bitirene kadar bırakmaz. Ama dedigim gibi kapalı kutu falan alıp verdiğimde dokunmuyor. Balık kokusu hoşuna gidiyor sanırım.

Olabilir bence çünkü benimki de kapalı kutu kalamarlari kemirmiyor koyduğum gibi duruyor öyle. Doğal alıyorum açık onlara bayılıyor. Gaga taşı aylarca dursun dokunmaz. Onlar da tadına bakıp beğenmezse kemirmiyor sanırım.
Nerden alıyorsunuz

Benim sultan papağınım erkek olmasına rağmen çok fazla tüketiyor.Haftada 1 tane zor dayanıyor.Evet açık olanları kapalı olanlara göre daha çok seviyorlar.Deniz,balık,yosun kokusu oları daha çok cezbediyor.

• Beğen
Tepkiler: Kca
Geri