Karadeniz Pet

Mineral Blok

haftada bir gün suyuna mineral takviyesi ekleyip biraz daha gözlemleyin bence. çok da problem değil kaliteli bir gaga taşı ise

haftada bir gün suyuna mineral takviyesi ekleyip biraz daha gözlemleyin bence. çok da problem değil kaliteli bir gaga taşı ise
Kafeslerinde kuş kumu ve kalamar kemiği bulunuyor. Sularına ise haftada 2 kez vitamin ve probiyotik uyguluyorum zaten. Yumurta mamasıyla beraber yumurta kabuğu da veriyorum. Mineral eksikliği söz konusu değil.

Kafeslerinde kuş kumu ve kalamar kemiği bulunuyor. Sularına ise haftada 2 kez vitamin ve probiyotik uyguluyorum zaten. Yumurta mamasıyla beraber yumurta kabuğu da veriyorum. Mineral eksikliği söz konusu değil.
Kafeste kuş kumu ve Kalamar kemiği varsa mineral bloka gerek yok.
Kuş kumu grit olmalı yanında birde kalamar kemiği oldu mu tamamdır.
Bir çok kişi kuşumun dışkısı beyaz hasta mı diye soruyor.Kullandıkları mineral blok içinde kireç ve alçı olduğunu bilmiyor.Kuşlar fazla tüketince hali ile dışkısı beyaz oluyor.

Bendeki kuşlarda ağzını sürmüyor kullandıgınız bloğun linkini atabilirmisiniz

Kuşlarım aldığım mineral bloklarını aldığım hafta bitiriyorlar. Kaçtır alıyorum aldığım hafta bitirdikleri için ben de artık 1-1.5 ayda alıp veriyorum. Sizce niye böyle yapıyorlar?
Bunu genelde benim disi kus yumurta yapacagı zaman aksamdan sabah bitiriyor muhtemelen bi eksiklik yada yumurta hazırlıgı var

Kafeste kuş kumu ve Kalamar kemiği varsa mineral bloka gerek yok.
Kuş kumu grit olmalı yanında birde kalamar kemiği oldu mu tamamdır.
Bir çok kişi kuşumun dışkısı beyaz hasta mı diye soruyor.Kullandıkları mineral blok içinde kireç ve alçı olduğunu bilmiyor.Kuşlar fazla tüketince hali ile dışkısı beyaz oluyor.
Gaga taşından bahsetmiyorum hocam. Bu şekildeki olanlardan kullanıyorum.
1604957991320.png

Her kuşçuda satıyor hemen hemen. Benim ürünlerimi aldığım kuşçu kendisi yapıyor. İçinde deniz kabuğu, midye, kırmızı kil parçaları vb mineraller var.
hocam nacizane tavsiyem kullanmayın o tarz şeyleri. kaliteli kum + mürekkep balığı + ayda 2 kere likid mineral desteği yeterli olur

Buna benzer markalı bir ürün almıştım kafeste durdu durdu en sonunda çöpe attım belki sizin satın aldığınızın içeriği farklıdır benim kuşlar kalamar kemiğini tüketiyorlar onun dışında gaga taşı blok kum fazla yanaşmıyolar

Ben de aksine kuş kumu kullanmıyorum :D

Kaliteli bir kalamar kemiği ve mineral bloğu fazlasıyla yetiyor :)
Hocam bence girt kum kullansanız daha iyi ,bu mineral blokların kalıplarda yapışması için ne kullanılıyor belli değil.Beyazlarda Paris alçısı kullanıldığını okuyorum.Peki normal kum renginde olanlarda ne kullanılıyor ?

Hocam bence girt kum kullansanız daha iyi ,bu mineral blokların kalıplarda yapışması için ne kullanılıyor belli değil.Beyazlarda Paris alçısı kullanıldığını okuyorum.Peki normal kum renginde olanlarda ne kullanılıyor ?
Hocam benim aldığım yer kendileri üretiyorlar kendi kuşlarına da veriyorlar yoksa öyle marka olanlardan almıyorum. İçlerinde ne oldukları belli değil onların.

Hocam içerisinde alçı var, yapışması için alçı kullanılıyor. Yapılışını öğrendim kısa bir süre sonra kendim yapmaya başlayacağım :)

Hocam içerisinde alçı var, yapışması için alçı kullanılıyor. Yapılışını öğrendim kısa bir süre sonra kendim yapmaya başlayacağım :)
Alçının ne gibi etkisi olur kuşlara bilmiyorum.Benim düşünceme göre çanak, çömlek yapımında kullanılan kil kullanılsa daha iyi.:)

Alçının ne gibi etkisi olur kuşlara bilmiyorum.Benim düşünceme göre çanak, çömlek yapımında kullanılan kil kullanılsa daha iyi.:)

Gaga taşları ve mineral blokların yapımında alçı kullanılıyor. Ben youtube'dan bir tarif buldum onu deneyeceğim, grit kum ile yapılıyor :)

Geri