Karadeniz Pet

Monk Papağanı İçin Gerekli Ürünler Nelerdir?

abayyni

Meraklı Üye
Arkadaşlar monk papağanı aldım izmirden gelicek 1 haftaya şu ürünler gerekli dendi bana doğruluğunu teyit edebilirmisiniz eklemek istediğiniz başka ürünler varsa lütfen yazın
Harrison Bird Food
Versele Laga Papağan Kumu
Sera Vitamin
Sera Mineral
Kızıl Dal Darı
Versele Laga Exotic Light
Sera Vitamin Plus V
Trocan Premium Multivitamin
Not:İzmirdeki dolandırıcı çıktı hala göndermedi kuşu lütfen mehmet kayadan kuş almayın para iadesini zar zor alabildim şikayet ederek istanbul ataşehirde bir satıcı buldum yakın zamanda alıcam deneyimlerimi paylaşırım

Son düzenleme:
selamlar,
öncelikle hayırlı olsun.
Harrison bird food pelet yem türkiye'de bulunmuyor. Versele Laga pelet yemlere bakabilirsiniz.
Pelet yem kullanacaksınız aşağıdakilerin hiç birine gerek yok. Sadece pelet yem ve sebze-meyve o kadar.

Sera Vitamin
Sera Mineral
Kızıl Dal Darı
Sera Vitamin Plus V

O kadar cok vitamine gerek olacagını sanmıyorum. Sera vitamin plus v yeterli gelir

selamlar,
öncelikle hayırlı olsun.
Harrison bird food pelet yem türkiye'de bulunmuyor. Versele Laga pelet yemlere bakabilirsiniz.
Pelet yem kullanacaksınız aşağıdakilerin hiç birine gerek yok. Sadece pelet yem ve sebze-meyve o kadar.

Sera Vitamin
Sera Mineral
Kızıl Dal Darı
Sera Vitamin Plus V
Hocam yurtdisinda tanudiklarim var getirtirim cok sagolun

selamlar,
öncelikle hayırlı olsun.

Sera Vitamin
Sera Mineral
Kızıl Dal Darı
Sera Vitamin Plus V
muhabbet kuşlarıma tarçın sarımsak gazı kaçmış soda veriyorum ufak dozda pelet yiyen monk papağanına bunlardan vermem gerekir mi acaba

ek olarak sadece sebze ve meyve.

Bu kuştan anlamasam da vitamin çok geldi gözüme. Birde sera markası kalitelidir onun vitaminleri diğerleri gibi değil etkili oluyor

ek olarak sadece sebze ve meyve.
Lütfen sonuna kadar oku
Hocam cehaletimi bağışlayın lütfen ama ben şu ürünleri veriyorum sultan papağanıma ve quik marla yem veriyorum pelet yeme başlarsam bunları kullanmam gerekmez mi demek istiyorsunuz pelet yemde tüm bu vitaminler mineraller probiyotiğin sağladığı etki mevcutmudurki sadece pelet yem vücudunun istediği herşeyi sağlayıp hasta olmasını engelleme potansiyeline sahip mi detaylışekilde açıklamasını sunarsanız sevinirim hiç bilmiyorum bunu ve bunların gerçekten gerekli olmayıp pelet yemin tek başına yeteceğine gerçekten emin misiniz ürünlere bakıp ondan sonra cevaplarsanız sevinirim iyi günler
https://www.mybestpetshop.com/med-tollyamin-forte-multivitamin-100-ml-p-20518.html
https://www.mybestpetshop.com/röhnfried-gervit-w-vitamin-100ml-p-13449.html
https://www.mybestpetshop.com/rohnfried-entrobac-probiyotik-50-gr-p-15311.html
https://www.hobipet.com.tr/urun/versele-laga-oropharma-calci-lux-kalsiyum-takviyesi-150gr

Son düzenleme:
Bakın aynı şeyleri tekrar yazıyorum.
Pelet yem kullanacaksınız dışarıdan vitamin-mineral takviyesine gerek yoktur.
Sadece sebze-meyve ikram edebilirsiniz.

monk papağanınıza
Bakın aynı şeyleri tekrar yazıyorum.
Pelet yem kullanacaksınız dışarıdan vitamin-mineral takviyesine gerek yoktur.
Sadece sebze-meyve ikram edebilirsiniz.

monk papağanınıza verdiğiniz pelet yemin markası ve modeli nedir acaba alp bey?

Harrison bird food. Türkiye'de bulunmuyor. Alternatif olarak versele laga pelet ürünlerine bakabilirsiniz.

Harrison bird food. Türkiye'de bulunmuyor. Alternatif olarak versele laga pelet ürünlerine bakabilirsiniz.
sipariş ettim fakat şu psittocus mini formula olandan. bir de birşey daha sormak istiyorum. muhabbet kuşunun gaga ve tırnakları uzayınca tırnak makası ile hallediyordum. bu durum monk için nasıl? siz nasıl yapıyorsunuz? sürekli kafamıza konuyor kerata ve tırnakları kafamızı deliyor resmen, ellerimizde çizik dolu.yardımcı olursanız sevinirim alp bey

ben tırnak kesimi yapmadım. Gaga içinde gaga taşı ile kendisi törpülüyor.

ben tırnak kesimi yapmadım. Gaga içinde gaga taşı ile kendisi törpülüyor.

tırnak kesimi yaptım, ucundan azıcık olarak, herhangi bir bağırma acı çekme olmadı, o da bizde mutlu olduk, şuan tırnakları batmıyor hiç.bu arada bişey sorucam.bizim ki pelet yem yemiyor bir türlü ama dal darı ya bayılıyor. ayrıca muhabbet kuşu yemi de yiyor. ama tüm bunlara rağmen bebek gibi kanatları düşürüp mama istiyor, bizde veriyoruz. muhabbet kuşu yemi vermemiz sorun olur mu kuş için?

Kuşunuzu veterinere götürün bir incelemesini tavsiye ederim ben tırnak kesimine karşıyım. Pelet yem kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Pelet yeme alıştırabilirseniz harika olur. Ben aylarca uğraştım ama sonu hüsran oldu ve pes ettim. Kafeste ahşap tünek ve tırnaklarını törpüleyebileceği şeyler varsa bunu kendileri yaparlar. Buna rağmen fazla uzuyorsa sıkıntı var demektir.

Pelet yeme alıştırabilirseniz harika olur. Ben aylarca uğraştım ama sonu hüsran oldu ve pes ettim. Kafeste ahşap tünek ve tırnaklarını törpüleyebileceği şeyler varsa bunu kendileri yaparlar. Buna rağmen fazla uzuyorsa sıkıntı var demektir.

daha 4 aylık, o yüzden zaman tanıyacağım, ödül için verdiğim çekirdekleri dahi kıramıyor. tüneği tahta belki ortamı keşfettikçe tırnakları törpülenir.şuan sadece omzumuzda, elimizde ve başımızda duruyor.başka yere konmuyor.tırnakları da el ve başımızı çiziyor, görenler kedi besliyoruz sanıyor.ama sorun olmadı tırnak kesimimiz.sağlığı da gayet yerinde.dal darı ve toz mama veriyorum.meyveye çok ilgisi yok şuan, bi de muhabbet kuşu yemini de arada bir yiyor. ama mama ve dal darı favori şuan. pelet yemi de zamanı gelince başarırız inşallah

Geri