Karadeniz Pet

Monk Papağanı

cinsiyeti sadece dna testi ile anlaşılabilir,
yaşınıda böyle anlamayız bileziği var mı?

Bileziğinde tarih nedir?

Merhaba arkadaşlar
Bende bugün aldım evime bir tane 8-9 aylık. Aldığım kişide gayet uysal el ve omuzda duruyordu, bana alışması ne kadar sürecek ve el omuza gelecekmi bilmiyorum ama bir kaç gün eve ve ortama alışana kadar kafeste tutacağım. Yem olarak elimde Versele-Laga nın sultan papağanı yemi vardı onu verdim. Daha çok çekirdekler olmak üzere genel olarak yiyor içindekileri. Bu yem hariç tavsiye edebileceğiniz başka yem yada besin varmı, yem ile karıştırıp verebileceğim birşeyde olabilir. Pelet yeme daha sonra geçmeyi düşünüyorum. Ayrıca suyuna katabileceğim vitamin toz ürünlerden tavsiye edebileceğiniz bir marka varmı. Cevaplayabilen olursa çok memnum olurum.

Selamlar
Hoşgeldiniz ve dostunuza sağlıklı nice yıllar,
Şöyle bir karışım yapabilirsiniz. Versele Laga'nın iki kilo muhabbet kuşu yemi ile yarım kilo yine versele laga'nın sultan papağanı yemini karıştırabilirsiniz. Çekirdek çok çok az verin. Günlük olarak salatalık, badem, ceviz, elma, havuç vs gibi sebze-meyveler mutlaka veriniz.
Ben vitamin ürünlerini tavsiye etmiyorum. Yinede vereceksiniz sera vitaminplus v kalitelidir.
Bekleminize hiç gerek yok mutlaka ama mutlaka pelet yem'e başlayın.

Hoşbulduk çok teşekkür ediyorum,
Ekstradan çekirdik vermiyorum ama sultan papağanı paketinin içindekilerin fazla olduğunumu düşünüyorsunuz ? Diğer yazdıklarınızdan günlük vermeye çalışacağım, elmanın kabuğunu soyup dilim halinde bıraktım kabına ama çok fazla dokunmadı, eski sahibi elmayı çok sevdiğini söylemişti halbuki. Pelet yem olarak elimde çok az energy cube var ama biraz koklayıp ağzına hiç almadan dönüyor pelet yeme geçmesi uzun sürecek gibi, başka tavsiye edebileceğiniz marka varsa onu alayım.

20170504_114755-min.jpg 20170504_114825-min.jpg

@HarunRdm Sadece yazdığım sebze-meyveler değil, mevsimine göre sebze-meyveleri verebilirsiniz örnek muz gibi. Her papağanın insanlar gibi damak tadı farklı. Ona besinleri sunarak gözlemlemeniz gereklidir. Şiddetle pelet yeme geçmenizi tavsiye ederim. Marka olarak dünyanın en iyisi olan harrison bird food. ( harrison konuma bakabilirsiniz http://www.muhabbetkusu.com.tr/threads/harrisons-bird-food-incelemesi.51983/ ).

Hoşbulduk çok teşekkür ediyorum,
Ekstradan çekirdik vermiyorum ama sultan papağanı paketinin içindekilerin fazla olduğunumu düşünüyorsunuz ? Diğer yazdıklarınızdan günlük vermeye çalışacağım, elmanın kabuğunu soyup dilim halinde bıraktım kabına ama çok fazla dokunmadı, eski sahibi elmayı çok sevdiğini söylemişti halbuki. Pelet yem olarak elimde çok az energy cube var ama biraz koklayıp ağzına hiç almadan dönüyor pelet yeme geçmesi uzun sürecek gibi, başka tavsiye edebileceğiniz marka varsa onu alayım.

Ekli dosyayı görüntüle 11074 Ekli dosyayı görüntüle 11075
kuşla iletişiminiz nasıl alıştımı elinize geliyormu

@HarunRdm Sadece yazdığım sebze-meyveler değil, mevsimine göre sebze-meyveleri verebilirsiniz örnek muz gibi. Her papağanın insanlar gibi damak tadı farklı. Ona besinleri sunarak gözlemlemeniz gereklidir. Şiddetle pelet yeme geçmenizi tavsiye ederim. Marka olarak dünyanın en iyisi olan harrison bird food. ( harrison konuma bakabilirsiniz http://www.muhabbetkusu.com.tr/threads/harrisons-bird-food-incelemesi.51983/ ).

En sonki incelemenizde energy cube siparişi vermiştiniz, ondan memnun kaldınızmı? Harrison incelemenize baktım, aslında bulabilsem sipariş vermek isterdim ama hiç bir yerde gözükmüyor.

kuşla iletişiminiz nasıl alıştımı elinize geliyormu

Henüz kafesten çıkarmadım biraz daha alışsın diye ama elimi içeri sokup boynunu falan okşadım biraz, sevmeme izin veriyor biraz. Şimdilik iyi gidiyor.

Monk papağanı diğer adıyla quaker papağanı ülkemizde çok nadir beslenen fakat avrupada çok popüler olan bir papağan türüdür.
Monk papağanının anavatanı güney amerika bölgeleri, brezilya, uruguay ve arjantindir. Boyları 30cm, kanat uzunlukları 14cm-15cm olabilmektedir. Genel olarak yaygın renkleri yeşil ve mavi tonludur. Mutasyon olarak sarı ve beyaz renklerde de olabilmektedirler. Diğer papağan türleri gibi sürüler halinde yaşarlar. İnsanlarla çok hızlı bağ kurabilen, çok hareketli, uçmayı-havada akrobasik hareketler yapmayı seven, banyo yapmaktan hoşlanan, biraz gürültücü ( kalın sesli ) ve ses taklit etmeyi çok seven bir türdür.
Ortalama 20-30 yıl arasında yaşarlar. Soğuk ve sıcak havalardan etkilenmezler. Bazı ülkelerde ekosistemi bozduğu için bu türün üretimi kısıtlandırılmıştır.
Büyük bir kafese ve çokca oyuncağa ihtiyaç duyurlar. Pareket yemleri, meyve ve sebzelerle beslenirler.

Not: Bende monk papağanı besliyorum. Her türlü sorularınızı monk papağanı bölümümüze yazabilirsiniz.
Ben mesela papağanı ele avuca almak öpmek istiyorum monk bundan rahatsız olur mu monkun rahatsız olduğu şeyler nedir hastalıkları nedir ben mesela işe gidince tek bıraksam kakadular gibi delirir mi bunun gibk şeyleri ve daha fazlasını senin yaşadığın tecrüberi bizimle paylaşır mısın teşekkürler

Benim monk papağanım sürekli beni öpmek, ele avuca gelmek istiyor, bende onu ters çeviriyorum.
Büyük bir kafese ihtiyaç duyuyor ve bol oyuncakları olması gerekiyor. Ben işe giderken tek kalıyor herhangi bir psikolojik sorununu görmedim fakat günde en az 2 saat kafes dışına çıkarıyorum.
Konuşma yetenekleri çok fazla, 4-5 tekrardan sonra hemen kapıyorlar. Gerçekten çok iyi sahipleniyorlar. Nereye gidersem gideyim buluyor beni.

Monk papağanı diğer adıyla quaker papağanı ülkemizde çok nadir beslenen fakat avrupada çok popüler olan bir papağan türüdür.
Monk papağanının anavatanı güney amerika bölgeleri, brezilya, uruguay ve arjantindir. Boyları 30cm, kanat uzunlukları 14cm-15cm olabilmektedir. Genel olarak yaygın renkleri yeşil ve mavi tonludur. Mutasyon olarak sarı ve beyaz renklerde de olabilmektedirler. Diğer papağan türleri gibi sürüler halinde yaşarlar. İnsanlarla çok hızlı bağ kurabilen, çok hareketli, uçmayı-havada akrobasik hareketler yapmayı seven, banyo yapmaktan hoşlanan, biraz gürültücü ( kalın sesli ) ve ses taklit etmeyi çok seven bir türdür.
Ortalama 20-30 yıl arasında yaşarlar. Soğuk ve sıcak havalardan etkilenmezler. Bazı ülkelerde ekosistemi bozduğu için bu türün üretimi kısıtlandırılmıştır.
Büyük bir kafese ve çokca oyuncağa ihtiyaç duyurlar. Pareket yemleri, meyve ve sebzelerle beslenirler.

Not: Bende monk papağanı besliyorum. Her türlü sorularınızı monk papağanı bölümümüze yazabilirsiniz.
Merhaba bir sorum olucak cevaplarsanız mutlu olurum şimdiden teşekkürler.
Benim monk papağanım geceleri konuşmuyor ötmüyor bağırmıyor yüksek ses çıkarmıyor ama arkadaşımın monk papağanı var tam tersi bunun nedeni nedir ve sizin monk papağanınız gece saatlerinde nasıl acaba çok ses çıkarıyor mu ?

Akşam saatlerinde sessiz ve uyku modunda.

Geri