Karadeniz Pet

Monk Papağanı

Olur.

Ölçülerinizi bilmiyorum fakat kuşun rahat hareket edebileceği, kanatlarını açıp çırpabileceği büyüklükte olması gerekiyor.

Ölçülerinizi bilmiyorum fakat kuşun rahat hareket edebileceği, kanatlarını açıp çırpabileceği büyüklükte olması gerekiyor.
demek istediğim şuydu kavga ederler mi ölçülerim
En : 54 cm
Boy : 64 cm
Yükseklik : 72 cm

ölçüleriniz güzel.

Merhabalar,
1.5 senelik jako papağanım yazlıkta uçtu ve ailece perişan olduk. Herzaman evde açık olarak tünekte ve bahçede omzumda gezen papağanım hiç bir zaman kaçmıyordu ona güvendim çok aramalarımıza rağmen malesef bulamadık.

2 ay geçti ve yeni bir papağan arayışındayım. Jakoların bir kaç dezavantajından rahatsızdım o nedenle monk cinsi ilgimi çekti, üç sorum olacak monk papağanlar için yanıtlarsanız çok sevinirim:
  • jakom sadece evde 1 kişiye alisiyor diger aile uyeleriyle iletişim kurmuyordu. Monklarda insanlrla iletişim nasıl, sosyal mi? Tabii alıştırma çok önemli ama genel mizacını karşılaştırırsak nasıl? sakin mizaçlı mı, cabuk evcilleştiriliyor mu?
  • jakom çok dağınıktı hersey dağıtıyor, yemlerin örneğin bir fındık tanesinin üçte birini yiyor gerisini aşağı atıyor, yiyecekleri ağzından püskürtüyor. Ayrıca dışkısı da çok fazla. Monklar evde bakımı daha kolay yazmıssınız. Örneğin tuy dokumu nasıl, beyaz pul dokumu?
  • son sorum da: nereden güvenerek alabilirim ya da elde yetişmiş bulabilirim fikir verebilir misiniz?
Çok teşekkür ederim.

Merhabalar,
1.5 senelik jako papağanım yazlıkta uçtu ve ailece perişan olduk. Herzaman evde açık olarak tünekte ve bahçede omzumda gezen papağanım hiç bir zaman kaçmıyordu ona güvendim çok aramalarımıza rağmen malesef bulamadık.

2 ay geçti ve yeni bir papağan arayışındayım. Jakoların bir kaç dezavantajından rahatsızdım o nedenle monk cinsi ilgimi çekti, üç sorum olacak monk papağanlar için yanıtlarsanız çok sevinirim:
  • jakom sadece evde 1 kişiye alisiyor diger aile uyeleriyle iletişim kurmuyordu. Monklarda insanlrla iletişim nasıl, sosyal mi? Tabii alıştırma çok önemli ama genel mizacını karşılaştırırsak nasıl? sakin mizaçlı mı, cabuk evcilleştiriliyor mu?
  • jakom çok dağınıktı hersey dağıtıyor, yemlerin örneğin bir fındık tanesinin üçte birini yiyor gerisini aşağı atıyor, yiyecekleri ağzından püskürtüyor. Ayrıca dışkısı da çok fazla. Monklar evde bakımı daha kolay yazmıssınız. Örneğin tuy dokumu nasıl, beyaz pul dokumu?
  • son sorum da: nereden güvenerek alabilirim ya da elde yetişmiş bulabilirim fikir verebilir misiniz?
Çok teşekkür ederim.
Diğer sorularınızı alp dna hocam yanıtlayacaktır ben nereden alabileceğinizi söyliyim şu numara ile iletişime geçerseniz (galiba bu ay sonu gelicek demişti bana öyle söyledi) burdan alabilirsiniz veya izmirde satan berat varinlioğlundan alabilirsiniz internette numarasını bulabilirsiniz benim alcağım sipariş verdiğim yerin numarası +90 543 678 3212
Bu arada caique papağanınada bakmanızı öneririm bende monk aldıktan sonra caique alacağım [emoji1]

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

selamlar,
* monk papağanları herkes ile iletişime kurabiliyor fakat tek bir sahibi benimsiyor. Misal evdeki herkes gel deyince gitmez, ben gel deyince gelir.
* jako papağanına göre bakımı çok daha kolay, boyut olarak daha küçük. Pul dökümü yok, tüy dökümü her kuşda olduğu gibi dönemlerinde mevcut.
* monk üreticilerine bakabilirsiniz facebook'da, abayyni üyemiz yazmış.

selamlar,
* monk papağanları herkes ile iletişime kurabiliyor fakat tek bir sahibi benimsiyor. Misal evdeki herkes gel deyince gitmez, ben gel deyince gelir.
* jako papağanına göre bakımı çok daha kolay, boyut olarak daha küçük. Pul dökümü yok, tüy dökümü her kuşda olduğu gibi dönemlerinde mevcut.
* monk üreticilerine bakabilirsiniz facebook'da, abayyni üyemiz yazmış.
arkadaşımda monk ve sultan papağanı var bana dediği şu konuşması dışında sultan papağanından farkı yok sizcede öyle mi eğer öyleyse sultan papağanı aliyim eğer farkları varsa yazarsanız sevinirim

Bence sultan papağanına göre daha dayanaklı, daha zeki, konuşma yeteneği üst seviyede ve daha büyük.

Sultan papağanlarında tüylerin yeni oluşma aşamasındaki kabuklar, tüyler bu kapsüllerden çıktıktan sonra kapsüller etrafa dökülebilir. Bunlar beyaz kepek gibidir.

Monk papağanlarda beyaz pul dökümü var mıdır?

Ben görmedim açıkcası. Bu ay 1 yaşına giriyor monk papağanım.

Monk papağanı diğer adıyla quaker papağanı ülkemizde çok nadir beslenen fakat avrupada çok popüler olan bir papağan türüdür.
Monk papağanının anavatanı güney amerika bölgeleri, brezilya, uruguay ve arjantindir. Boyları 30cm, kanat uzunlukları 14cm-15cm olabilmektedir. Genel olarak yaygın renkleri yeşil ve mavi tonludur. Mutasyon olarak sarı ve beyaz renklerde de olabilmektedirler. Diğer papağan türleri gibi sürüler halinde yaşarlar. İnsanlarla çok hızlı bağ kurabilen, çok hareketli, uçmayı-havada akrobasik hareketler yapmayı seven, banyo yapmaktan hoşlanan, biraz gürültücü ( kalın sesli ) ve ses taklit etmeyi çok seven bir türdür.
Ortalama 20-30 yıl arasında yaşarlar. Soğuk ve sıcak havalardan etkilenmezler. Bazı ülkelerde ekosistemi bozduğu için bu türün üretimi kısıtlandırılmıştır.
Büyük bir kafese ve çokca oyuncağa ihtiyaç duyurlar. Pareket yemleri, meyve ve sebzelerle beslenirler.

Not: Bende monk papağanı besliyorum. Her türlü sorularınızı monk papağanı bölümümüze yazabilirsiniz.
İlk aldığınızda sizi ısırıyor muydu tepkileri nasıldı cennet papağanı gibi çok ısıran ve korkak mı yoksa muhabbet kuşu gibi umursamaz mıydı eğer ısırma olayı çok kötüyse almiyim

O tamamen yavrunun nasıl evcilleştirildiği ile alakalı bence.
Benim cennet papağanımda var hiç ısırma huyu yok.
Monk papağanım beni ısırmıyor fakat ailemdekileri ısırmaya çalışıyor.

Monk papağanı diğer adıyla quaker papağanı ülkemizde çok nadir beslenen fakat avrupada çok popüler olan bir papağan türüdür.
Monk papağanının anavatanı güney amerika bölgeleri, brezilya, uruguay ve arjantindir. Boyları 30cm, kanat uzunlukları 14cm-15cm olabilmektedir. Genel olarak yaygın renkleri yeşil ve mavi tonludur. Mutasyon olarak sarı ve beyaz renklerde de olabilmektedirler. Diğer papağan türleri gibi sürüler halinde yaşarlar. İnsanlarla çok hızlı bağ kurabilen, çok hareketli, uçmayı-havada akrobasik hareketler yapmayı seven, banyo yapmaktan hoşlanan, biraz gürültücü ( kalın sesli ) ve ses taklit etmeyi çok seven bir türdür.
Ortalama 20-30 yıl arasında yaşarlar. Soğuk ve sıcak havalardan etkilenmezler. Bazı ülkelerde ekosistemi bozduğu için bu türün üretimi kısıtlandırılmıştır.
Büyük bir kafese ve çokca oyuncağa ihtiyaç duyurlar. Pareket yemleri, meyve ve sebzelerle beslenirler.

Not: Bende monk papağanı besliyorum. Her türlü sorularınızı monk papağanı bölümümüze yazabilirsiniz.
Boy ve konuşma dışında forpus papağanından farkı var mı acaba oyunculuk vb vs gibi yönlerden forpusun fiyatı daha düşük pek farkları yoksa forpus aliyim konuşma benim için önemli değil oyuncu meraklı taklitçi olması yeterli

Boyu jako kadar var mı internette jako içinde 30cm denmiş monk içinde 30cm denmiş okadar büyükse almiyim sizinki kaç cm acaba

Sultan Papağanında biraz daha büyük, jako kadar büyük değil.

Merhaba benim bir tane muhabbet kuşum var tamamen bana alışık ve oyun oynuyor her şekilde alışık kimseden kaçmıyor kimseyi ısırmıyor benim sorum şu monk papağanı almayı düşünüyorum benim.muhabbet kuşumda bana aşırı düşkün ondan ne gibi farkları olucak farkı yoksa karakter olarak okadarda fazla almiyim yani para ziyan olmasın benim muhabbet kuşumun karakteri monka çok benziyor insan düşkünü oyuncu hareketli kıpır kıpır sizin monkunuz nasıl acaba iyi günler

Geri