Karadeniz Pet

Monk Papağanı

Muhabbet kuşu ile monk arasında tabiki farklar var. En basit örnekler monk papağanı daha büyük, daha konuşkan ve ortalama 40yıl yaşıyor. Bence bakabileceğiniz ve ikisinide eşit oranda ilgi göstereceksiniz sahiplenin. Param ziyan olmasın cümleninizi beğenmedim, kuşlarda bizim gibi canlı ve oyuncaklarımız değil.

Muhabbet kuşu ile monk arasında tabiki farklar var. En basit örnekler monk papağanı daha büyük, daha konuşkan ve ortalama 40yıl yaşıyor. Bence bakabileceğiniz ve ikisinide eşit oranda ilgi göstereceksiniz sahiplenin. Param ziyan olmasın cümleninizi beğenmedim, kuşlarda bizim gibi canlı ve oyuncaklarımız değil.
Oyuncak olmadiklarinin farkindayim kusura bakmayin sadece biraz pahalı olduğundan o sözü söyledim diğer papağanlarım daha pahalı ama bu muhabbetimle çok benzer olduğundan biraz büyüdü gözümde o para hiçbir art niyetim yok o sözümde lütfen kusura bakmayın tekrardan özür dilerim efendim konuşması boyutu önemli değil ama benim için karakteri çok önemli karakterlerini incelediğmde benim kuşumla çok benzer jakom iskender papağanım ve kilise papağanımda var hepsiyle ilgileniyorum eşit derecede fakat hepsi kabadayı gibi :D ama ısırmaları kötü huyları yok en sevdiğim muhabbet kuşum nana çünkü okadar çok bana bağlıki 1 yaşındayken almama rağmen balkona çıkarsam bile kaçmıyor monk papağaninın videolarına baktım aynı benim muhabbet kuşum gibi tavırları oda gelir kafama konar beni öper habire konuşur kendini sevdirir avucuma alsam hiç rahatsız olmaz banyo yapmayı sever ötüşü evlere şenlik harika bir kuş ben monk papağanı alırsam onada aynı ilgi ve sevgiyle yaklaşıcam fakat almam gerekmez diye düşünüyorum birazda çünkü karakter olarak aynı gibi benim kuşumla sadece boyutu küçük ama boyut istezeydim zaten iskenderim ver devasa bir kuş ve çok zeki jakoma öpücük atıyor aynı dev kafesde duruyorlar. Balkonda kafesleri alırsam monkumuda yanlarına koyucam sizce birlikte yaşayabilirler mi ben hepsini yavruyken aldım büyük kuşlarımın o yüzden anlaşıyorlar monku aralarına koysam öldürebilirler mi ayrı kafesdemi beslemeliyim hayvana ilgi göstericem ama muhabbet kuşumda aynı onun gibi çok eğlenceli çok şirin o yüzden ikilemde kaldım açıkçası karakterleri aynı ne gibi avantajı olabilir monkun yani bilemedim :D :D çok soru sordum ama kusura bakmayın iyi günler çok sağolun kendinize iyi bakın sağlıcakla kalın

Merhaba bin TL gibi bir bütçem var hangi PAPAĞANI alıcam kararsız kaldım monk , Alexander gibi cinslerin arasında kaldım . Hem konuşkan hem oyuncu ve sevimli olan evde beslenecek en iyi papağan hangisi bu fiyata ?

Monk papağanı alabilirsiniz.

@alpdna alp bey, benim monk papağanı mavi mutasyon el besleme, merak ettiğim husus şu, sürekli konuşuyorum onunla, bu türün tahmini konuşmaya başladığı bi ay veya yaş var mı? şuan 3buçuk aylık sayılır

benim monk papağanım galiba 7-8 aylık iken konuşmaya başladı.

Merhaba bin TL gibi bir bütçem var hangi PAPAĞANI alıcam kararsız kaldım monk , Alexander gibi cinslerin arasında kaldım . Hem konuşkan hem oyuncu ve sevimli olan evde beslenecek en iyi papağan hangisi bu fiyata ?
eğer al-sat değilde gerçekten ilgilenmek için alıyorsanız yaşam süresini baz alın

Merhaba ,ben 13 yaşımdan beri evcil dostlarımızdan besledim ,10 yıl tek muhabbet kuşuna baktım resmen çocuktum büyüdüm onunla:)timneh cinsi yavru jako aldım uzun süre beraberdik babamla anlaşamadığı için sahiplendirdim,alerjik astımım var köpek köpek maması ve muhabbet kuşlarının kendi ten kokuları beni tıkıyor ,jako ya da timneh de bu sorunu yaşamadım ,fakat şimdi monk papağanı da bana çok sevimli geliyor ama kokuyormu korkuyorum kuşu alıp da tıkanırsam ne yaparım bunu istemiyorum ,monk besleyenler bana bilgi verirse sevinirim

Merhaba ,ben 13 yaşımdan beri evcil dostlarımızdan besledim ,10 yıl tek muhabbet kuşuna baktım resmen çocuktum büyüdüm onunla:)timneh cinsi yavru jako aldım uzun süre beraberdik babamla anlaşamadığı için sahiplendirdim,alerjik astımım var köpek köpek maması ve muhabbet kuşlarının kendi ten kokuları beni tıkıyor ,jako ya da timneh de bu sorunu yaşamadım ,fakat şimdi monk papağanı da bana çok sevimli geliyor ama kokuyormu korkuyorum kuşu alıp da tıkanırsam ne yaparım bunu istemiyorum ,monk besleyenler bana bilgi verirse sevinirim

anlayamadım açıkcası.

O kokusuna değildir uçarken ışıkta bakarsanız yere doğru tozlar dökülür kuşlarda sizin otozlara alerjiniz vardır bu alerji bende de var ama bende o tozu soluyunca öksürük ve hapşırık başlıyo kuşu düzenli banyo ederseniz ve kafesi temiz tutarsanız toz yok olmaz ama azalır.

Merhaba arkadaşlar bundan 1.5 hafta önce Monk papağanı aldım yavru dedim alışır dedim Satın aldığım çocuk 5 aylık olduğunu söyledi. Açıkcası çok fazla korkuyor ve fazla yabani geldi bana. 1.5 hafta olmuş hala evde bağırıyor. Hiç susmuyor karga gibi sesi var ev halkı çok şikayetçi ben işteyken odada tek ama yine de bağırıyor. Üzerine örtü örtmeye başlamışlar dayanamayıp. Çünkü gerçekten susmuyor annem migren hastası ve fazla sese gelemiyor zaten. Aldık herkes alışır dedi ama alışmıyor. Hiç durmadan bağırıp duruyor. Ben kuşun yaşından şüpheleniyorum. Sizce bu kuşum gerçekten 5 aylık mı? Eğer İstanbul’da DNA testi yapan bir yer varsa gidip yaptıracağım. Perişan olduk ailecek komşular şimdilik ses çıkartmıyor ama onların da rahatsız olduğuna eminim. Tavsiyeniz var mı? Sizce ne yapmalıyım sabret mi diyorsunuz. Video da yükledim yardımcı olursanız çok sevinirim ne yapacağımı şaşırmış vaziyetteyim.

konuyu birde ayrı olarak açmıştım burdan da resimlerini görebilirsiniz.
http://www.muhabbetkusu.com.tr/threads/monk-papaganim-fazla-korkuyor-ve-bagiriyor.66146/#post-613844

@alpdna

Merhaba arkadaşlar bundan 1.5 hafta önce Monk papağanı aldım yavru dedim alışır dedim Satın aldığım çocuk 5 aylık olduğunu söyledi. Açıkcası çok fazla korkuyor ve fazla yabani geldi bana. 1.5 hafta olmuş hala evde bağırıyor. Hiç susmuyor karga gibi sesi var ev halkı çok şikayetçi ben işteyken odada tek ama yine de bağırıyor. Üzerine örtü örtmeye başlamışlar dayanamayıp. Çünkü gerçekten susmuyor annem migren hastası ve fazla sese gelemiyor zaten. Aldık herkes alışır dedi ama alışmıyor. Hiç durmadan bağırıp duruyor. Ben kuşun yaşından şüpheleniyorum. Sizce bu kuşum gerçekten 5 aylık mı? Eğer İstanbul’da DNA testi yapan bir yer varsa gidip yaptıracağım. Perişan olduk ailecek komşular şimdilik ses çıkartmıyor ama onların da rahatsız olduğuna eminim. Tavsiyeniz var mı? Sizce ne yapmalıyım sabret mi diyorsunuz. Video da yükledim yardımcı olursanız çok sevinirim ne yapacağımı şaşırmış vaziyetteyim.

konuyu birde ayrı olarak açmıştım burdan da resimlerini görebilirsiniz.
http://www.muhabbetkusu.com.tr/threads/monk-papaganim-fazla-korkuyor-ve-bagiriyor.66146/#post-613844

@alpdna
cevap verildi.

Muahbbetlerden daha oyuncu kuşlar gibi gözüküyorlar araştırıp baktığım bi kaç videoda

Merhaba ben yeni monk papağanı aldım ama çok bağırıyor ve biraz yabani bin nasıl alistiririm bir yöntemi varmi

Merhaba ben yeni monk papağanı aldım ama çok bağırıyor ve biraz yabani bin nasıl alistiririm bir yöntemi varmi

Size ve ortama alışması için ona biraz zaman verin. Elinizi yem ve su değişimi haricinde kafese sokmayın ve kuşunuzu kafes dışına çıkarmayın. Monk papağanları biraz gürültücü kuşlardır.

Ele nasıl alıştıra bilirim peki bir de neler yer bende daha once sultan vardı

Birde hocam aldığım kişi 2017 bilezikli dedi ne anlama geliyor ve egitilirmi

Merhaba dun aldigim papaganim biraz urkekti ama bugun konustukca bana cevap verir gibi birseyler demeye basladi ayrica kendine elime kafese soktugumda sevdirmeye basladi elimden ceviz ve elma verdim yedi sizde dogru yoldamiyiz ayrica tuyleri ile cok oynuyor kasintisi mi var bilgi verirseniz sevinirim ayrica kalamar tasi aldim yararli olur mu yarin da salincak ile bir kac oyuncak alicam yoeum bekliyorum tesekkurler

Geri