Karadeniz Pet

Monk Papağanı

alpdna

Yönetici
Yönetici
Monk papağanı diğer adıyla quaker papağanı ülkemizde çok nadir beslenen fakat avrupada çok popüler olan bir papağan türüdür.
Monk papağanının anavatanı güney amerika bölgeleri, brezilya, uruguay ve arjantindir. Boyları 30cm, kanat uzunlukları 14cm-15cm olabilmektedir. Genel olarak yaygın renkleri yeşil ve mavi tonludur. Mutasyon olarak sarı ve beyaz renklerde de olabilmektedirler. Diğer papağan türleri gibi sürüler halinde yaşarlar. İnsanlarla çok hızlı bağ kurabilen, çok hareketli, uçmayı-havada akrobasik hareketler yapmayı seven, banyo yapmaktan hoşlanan, biraz gürültücü ( kalın sesli ) ve ses taklit etmeyi çok seven bir türdür.
Ortalama 20-30 yıl arasında yaşarlar. Soğuk ve sıcak havalardan etkilenmezler. Bazı ülkelerde ekosistemi bozduğu için bu türün üretimi kısıtlandırılmıştır.
Büyük bir kafese ve çokca oyuncağa ihtiyaç duyurlar. Pareket yemleri, meyve ve sebzelerle beslenirler.

Not: Bende monk papağanı besliyorum. Her türlü sorularınızı monk papağanı bölümümüze yazabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• 3d513fc94c2daf90834a8543ce47d7ea.jpg
    3d513fc94c2daf90834a8543ce47d7ea.jpg
    21.5 KB · Görüntüleme: 407
  • blue quaker parrots stick.jpg
    blue quaker parrots stick.jpg
    80 KB · Görüntüleme: 403
Üreten ve besleyen bir kaç kişiye denk gelmiştim. Forbus gibi zamanla yaygınlaşacak bir papağan türüne benziyor özellik olarak. Ülkemize yaygınlaşır umarım

Peki yavrudan almak istersek nerden bulabiliriz ? dişi mi almak gerek erkek mi ? ses derken apartmanda bakılabilir mi ?

Peki yavrudan almak istersek nerden bulabiliriz ? dişi mi almak gerek erkek mi ? ses derken apartmanda bakılabilir mi ?
Yavru biraz zor bulunuyor. İnternet üzerinden egzotik papağan satıcıylarla iletişim kurabilirsiniz. Benim monk papağanım kalın sesiyle çok fazla ötüyor, evim müstakil olduğu için sorun yok fakat apartmanda nasıl olur bilemiyorum açıkcası. Bende monk papağanı üretimine geçmeyi düşünüyorum.

Konuşma durumu nedir ? Cinsiyet tayini neye göre nasıl yapılıyor bunlarda

Yavru biraz zor bulunuyor. İnternet üzerinden egzotik papağan satıcıylarla iletişim kurabilirsiniz. Benim monk papağanım kalın sesiyle çok fazla ötüyor, evim müstakil olduğu için sorun yok fakat apartmanda nasıl olur bilemiyorum açıkcası. Bende monk papağanı üretimine geçmeyi düşünüyorum.
aynen aynen üretin de alalım :D

Konuşma durumu nedir ? Cinsiyet tayini neye göre nasıl yapılıyor bunlarda
Monk papağanın karakterine bağlı olarak iyi olduğu söylenir özellikle insan seslerini taklit etmeyi seviyorlar. Bende yeni aldım 65günlük yakında fotolarını ve videolarını paylaşırım. Cinsiyet ayrımı hakkında bilgim yok bende araştırıyorum.

Monk papağanın karakterine bağlı olarak iyi olduğu söylenir özellikle insan seslerini taklit etmeyi seviyorlar. Bende yeni aldım 65günlük yakında fotolarını ve videolarını paylaşırım. Cinsiyet ayrımı hakkında bilgim yok bende araştırıyorum.
Bekliyoruz kardeşim papağana yeniden geçmeyi planlıyorum da jako aldım 3000 yalan oldu farklı bişey bakıyorum bende hoşuma giderse bundan alırım

Apartmanda monk, gerçek adıyla quaker pareket besliyorum. Sıkıntı olmaz rahat olun o konuda.. El beslemesi bendeki de.. Büyük bir kafes ve oyuncaklar sağlamalısınız. Cinsiyet dna testi ile anlaşılır. Çok çeneleri düşebiliyor. İnsan düşkünü oluyor yavruyken aldıysanız. Alırsanız tek alın ilk önce. Birde yabani almayın, hiçbir kuşu yabani tavsiye etmiyorum, boşa verilen paradır. El beslemesi, doğa görmemiş, yavruyken insan tanımış olmalı. Konuşması da çok iyi, ve iyi bir taklitçi. İyi zaman harcarsanız jako gibi konuşur. El beslemeleri de çok bulunmaz, face de papağan gruplarında bilinen kişilerden alın.

@avator Ailemize hoşgeldiniz, bende monk besliyorum. Sarı renk mutasyon.

bende almak istiyorum çift olarak fiyatları nedir acaba ?

9 aylık, babacık, annecik , limocuk ve köpeğimin ismi olan petracık diyor.

9 aylık, babacık, annecik , limocuk ve köpeğimin ismi olan petracık diyor.
benimki de o kadar.. 2016 dogumlu. attıgım linkte instagrama bakarsanız, neler yaptıgını görürsünüz :) fotosu vs. var mı. bende ilerde eş almayı planlıyorum farklı renk.. sarılarıda çok seviyorum.

Apartmanda monk, gerçek adıyla quaker pareket besliyorum. Sıkıntı olmaz rahat olun o konuda.. El beslemesi bendeki de.. Büyük bir kafes ve oyuncaklar sağlamalısınız. Cinsiyet dna testi ile anlaşılır. Çok çeneleri düşebiliyor. İnsan düşkünü oluyor yavruyken aldıysanız. Alırsanız tek alın ilk önce. Birde yabani almayın, hiçbir kuşu yabani tavsiye etmiyorum, boşa verilen paradır. El beslemesi, doğa görmemiş, yavruyken insan tanımış olmalı. Konuşması da çok iyi, ve iyi bir taklitçi. İyi zaman harcarsanız jako gibi konuşur. El beslemeleri de çok bulunmaz, face de papağan gruplarında bilinen kişilerden alın.
Nerden alabiliriz el beslemesi

Geri