Karadeniz Pet

monk papağanına uyumlu tür

monkemre1

Paylaşımcı Üye
Evimde 2 yaşında monk papağanım var cinsiyeti belli değil yanına farklı kafeste olacak şekilde yeni bir papağan türü almak istiyorum pakistan papağanı almayı düşünüyorum uyumları nasıl olur sizce birbirlerini kıskanırlarmı zarar verirlermi beni bilgilendirirseniz sevinirim

Evimde 2 yaşında monk papağanım var cinsiyeti belli değil yanına farklı kafeste olacak şekilde yeni bir papağan türü almak istiyorum pakistan papağanı almayı düşünüyorum uyumları nasıl olur sizce birbirlerini kıskanırlarmı zarar verirlermi beni bilgilendirirseniz sevinirim
İkisi de baskın karakter de türler . Yavru iken sahiplenseydiniz arada küçük kavgalara rağmen anlaşabilme ihtimalleri yüksekti ama şimdi çok düşük .

Monk papağanınız kendi bölgesi olarak kabul ettiği eve başka bir tür gelince ister istemez agresif , gergin olacak ve üstüne saldırganlaşacak zaten .

Yaklaşık 40 gün önce evime full evcil pakistan papağanı kaçak olarak girdi . Varsa sorunuz özelden cevaplarım .

İkisi de baskın karakter de türler . Yavru iken sahiplenseydiniz arada küçük kavgalara rağmen anlaşabilme ihtimalleri yüksekti ama şimdi çok düşük .

Monk papağanınız kendi bölgesi olarak kabul ettiği eve başka bir tür gelince ister istemez agresif , gergin olacak ve üstüne saldırganlaşacak zaten .

Yaklaşık 40 gün önce evime full evcil pakistan papağanı kaçak olarak girdi . Varsa sorunuz özelden cevaplarım .

araştırınca size benzer cevaplar gördüm internette çoğu kişi monkumun agresifleşecegini söylemiş bende farklı bir tür yerine cinsiyet belirletip monkuma eş almaya karar verdim sagolun hocam bu arada konu kapatılabilir teşekkürler

hocam bugün dayanamadım gittim 7 aylık bir pakistan aldım ve tıpkı dediginiz gibi oldu monku kafesten çıkarır çıkarmaz pakistanın kafesine gitti ve gaga darbesi indirdi ilginç olan ben pakistan daha iri oldugu için pakistanın sorun çıkaracagını düşünüyordum ama monk hiç affetmiyor gerçekten pakistan şu an alışma evresinde 5 aattir agzına 1 çekirdek bile almadı inşallah kısa sürede birbirlerine alıştırmaya çalışacagım

hocam bu arada pakistanım kafesin en dibine inmiş ışıgı kapatmama ragmen uyumuyor ve 5 saattir hiç yem ve su içmedi

Geri