Karadeniz Pet

Mor muhabbet kuşumun genlerini devam ettirmek için ne renk eş almalıyım?

.sakız.

Yeni Üye
Selam. Yeni aldığım muhabbet kuşunun rengi mor ve beyaz. Yavruları da mor olsun istiyorum, ne renk dişi almalıyım? 😁

Ekli dosyalar

• m1.jpeg
    m1.jpeg
    105 KB · Görüntüleme: 83
  • m2.jpeg
    m2.jpeg
    98.7 KB · Görüntüleme: 74
  • m3.jpeg
    m3.jpeg
    129.3 KB · Görüntüleme: 75
Selam. Yeni aldığım muhabbet kuşunun rengi mor ve beyaz. Yavruları da mor olsun istiyorum, ne renk dişi almalıyım? 😁
Aynı tonlara yakın bir kuş almalısınız ayrıca kuşunuz dişi ona erkek bir kuş alırsanız severse kızışacaktır. İyi forumlar dilerim. (Cere renginden açıkça dişi olduğu belli.)

Aynı tonlara yakın bir kuş almalısınız ayrıca kuşunuz dişi ona erkek bir kuş alırsanız severse kızışacaktır. İyi forumlar dilerim. (Cere renginden açıkça dişi olduğu belli.)
Erkek diye pet shop söylemişti. Pembe cereli erkek muhabbet kuşları da var.

Ekli dosyalar

• f56f0ba6631bfbe292a55af13d3d15cb.jpg
    f56f0ba6631bfbe292a55af13d3d15cb.jpg
    55 KB · Görüntüleme: 78
Teşekkürler, onun renk tonuna yakın bir kuş alacağım.

Kuş bana mor gibi gelmedi ama bu genlerini devam ettirmek için aynı şekilde üretilmiş bir kuşlar eşleştirilmesi gerekiyor. Dedesi bile farklı bir gende olsa yavruları aynı renkte çıkmayabilir.
Kamera renklerinden tam anlaşılmıyor ama mora benziyor. Daha iyi bir fotoğraf çekersem yüklerim.

Kuş bana mor gibi gelmedi ama bu genlerini devam ettirmek için aynı şekilde üretilmiş bir kuşlar eşleştirilmesi gerekiyor. Dedesi bile farklı bir gende olsa yavruları aynı renkte çıkmayabilir.
Evet banada mavimsi gibi geldi. :)

Kamera renklerinden tam anlaşılmıyor ama mora benziyor. Daha iyi bir fotoğraf çekersem yüklerim.
genler konusunda yapılabilecek pek bir şey yok, hele çekinik genlerde.
burun deliği çevresi beyaz gibi ama bir kaç haftaya iyice belli eder kendini. bana da dişi gibi geldi.

Kuşun ceresi oldukça açık bir renge sahip. Ben dişi diye düşünüyorum. Bu arada rengi mor gibi gelmedi bana. Sanırım Japonya'daki mor-eflatun muhabbet kuşlarına benzettiniz.

Maşallah, kuş dişi gibi bu linke girip çok ışık olmayan bir yerde cere resmini çekip atmanızı öneririm, muhabbet kuşunuzla iyi günler dilerim.

Şans işidir gen devam ettirmek için dedesine ninesine bakmanız lazım ama tahminim albino veya aynı renk alabilirsiniz

Valla ne desem bilemedim bu renk tonuna, renklerle aram iyi değil. 😅

Ekli dosyalar

• m7.jpeg
    m7.jpeg
    98.8 KB · Görüntüleme: 67