Karadeniz Pet

Muahbbet kuşu mamasi

emrullah

Yeni Üye
Cift muahbbet kuşum var bugün ilk yumurtasini yapdi diyecegim yumurta mamasini yumurtaya yatinca mi verilmeli yoksa yavrular yumurta dan cikdikdan sonra mi verilmeli

Bildiğim kadarıyla mama kalsiyum ve diğer vitaminlerin takviyesi için. Yumurtaya düşen dişi ciddi şekilde enerji harcıyor onu zinde ve dinç tutmak için mama büyük bir +. Bu yüzden seriyi tamamlamadan önce vermeye başlamalısınız bence. Formda ki tecrübe konusunda önemli büyüklerimiz var. Onlardan da mesaj yoluyla destek isteye bilirsiniz.

Yumurta maması kuluçkadayken de verilebilir. Yavrular çıkmaya başladıkça verilme aralığı sıklaşabilir. Mesela haftada 1-2 gün ile başlanıp kuluçka ilerleyip yavrular çıkmaya başlayınca haftada 2-3 verilebilir, yavru sayısı artıkça hergün veya gün aşırı verilebilir

Anladim eyer kuslarim mama yemiyosa nasıl bi takviye yapabilirim. Yeni aldigim çift muahbbet kuşu ilk aldığım da stres yapip yumurtalari kirmisdi aradan 1 ay kadar zaman gecdi ve kizistirip yumurta aldım smdi mama verirken bu seferde stres yapip yumurtayı kirarsa ondan korkuyorum. Mama tarifi verirmisiniz yada link attip neler kullanıyorlar mama ya bakayim