Karadeniz Pet

Mubiş ismi nerden geliyor?

OzyBird

Meraklı Üye
Selamlar üstadlar.

Aklıma geldi Google araştırması yaptım ama bir sonuç bulamadım size sorayım dedim.

Mubiş kısaltması nereden geliyor, nasıl türetildi, ilk nerede kullanıldı bilgisi olan yazabilir mi :) ?

Selamlar üstadlar.

Aklıma geldi Google araştırması yaptım ama bir sonuç bulamadım size sorayım dedim.

Mubiş kısaltması nereden geliyor, nasıl türetildi, ilk nerede kullanıldı bilgisi olan yazabilir mi :) ?
Merak ettim doğrusu takipteyim.

Mubiş mi muhabbetten mubiş kardeş[emoji1][emoji1][emoji1][emoji1] yavru muhabbetlere mubişler diyorlar ,genelde bayan üretimcilerde rastladım [emoji212]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Mubiş mi muhabbetten mubiş kardeş[emoji1][emoji1][emoji1][emoji1] yavru muhabbetlere mubişler diyorlar ,genelde bayan üretimcilerde rastladım [emoji212]

Aslında küçük kardeşim hanimiş benim mubişim diye seviyor benim yavrulardan birini mubiş de babacım babacım öpücem öpücem diye kollarında omuzlarında geziyor hoş artık yavruluk bi yanı da kalmadı ama o benim hala küçük yavrum [emoji4]

Aslında küçük kardeşim hanimiş benim mubişim diye seviyor benim yavrulardan birini mubiş de babacım babacım öpücem öpücem diye kollarında omuzlarında geziyor hoş artık yavruluk bi yanı da kalmadı ama o benim hala küçük yavrum [emoji4]

Allah benim çiftede yavrular verir inşallah gözünüz yumurtalarda kaldı [emoji1]

Kardeşim aklıma geldide yumurtladı yada yavruladı diyelim karanlıkta nasıl beslenşyor bu kuş yavrulara nasıl yem kusuyor ? Işık felan takacazmı daha erken benim için ama şimdiden soruyum

Kardeşim aklıma geldide yumurtladı yada yavruladı diyelim karanlıkta nasıl beslenşyor bu kuş yavrulara nasıl yem kusuyor ? Işık felan takacazmı daha erken benim için ama şimdiden soruyum

kuşlar doğal yaşamlarında gün battıktan 1 saat sonra uyur gün doğumuyla uyanırlar bu iç güdüye sahip oldukları için anne ona göre besler zaten normal saatlere kadar (9-10) anne besler sonrasında uyku modunda oldukları için beslemeye gerek kalmaz gece de beslenmez uyurlar

Kuşunuzu hergun aynı saat de karanlığa alıştırma yapmanız lazım ve o saatten sonra ışık açmasanız lazım ona gire ayar verin

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tamam teşekkürler arkadaşlar

Kadınların kendi aralarında ''Zeliha'' ismine ''Zeliş'' demeleri gibi bir şey mi yani? :D

Muhabbetin yalnızca ilk hecesini alarak ''Mu-biş'' mi yapmışlar? :D

Benim de aklıma gelen ilk teori bunun gibiydi ama ben daha ileri düzey bir başlangıç bekliyorum :D

Kadınların kullandığı bir tabir den çıkmıştır bence aslını sorgulama bence iş geyiğe dönecek [emoji16][emoji16][emoji16]

Kadınların kullandığı bir tabir den çıkmıştır bence aslını sorgulama bence iş geyiğe dönecek [emoji16][emoji16][emoji16]

Bu konu can sıkıcı oluyorsa tabi ki sorgulamam ama ben böyle şeyleri merak ederim. Bu forumdan öğrenebilirim diye konu açmıştım :):)

Bu konu can sıkıcı oluyorsa tabi ki sorgulamam ama ben böyle şeyleri merak ederim. Bu forumdan öğrenebilirim diye konu açmıştım :):)
Sıkıcı demedim geyiğe gider dedim [emoji16][emoji38][emoji16][emoji38][emoji16][emoji38]

Aslında mubişlerin hastalığı ölümü vs gibi üzücü olayların içinde böyle geyikler yapınca yada yavru oldu yeme düştü yumurta yaptı gibi güzel haberler alınca da bir nevi onları daha çok seviyoruz sevgiyle birkez daha bakıyoruz

Geri