Karadeniz Pet

mubişimin başında bir yara var resmen kesik

Nzl123456

Yeni Üye
merhabalar, mubişim yaklaşık 2 hafta önce kuluçkadan kalkmıştı eşi ile birlikte uçarkan malesef kapının üzerinden yere düştü ve o gün bügündür uçamıyor ama yürümesinde yem yemesinde bir sorun yoktu sadece önceki hallerine göre biraz halsiz kalmıştı vitamin takviyesine başlamıştık.. son bir kaç gündür de uçuş denemelerine başlamıştık yavaş yavaş.Ancak bu sefer farkettim ki başını gömüp uyuduğu yerde resmen bir kesik var derisi resmen kesilmiş bunun düşmeye bağlı olduğunu düşünsem de o zaman kontrol ettiğimde birşey yoktu eşi de yapmış olabilir diye düşündüm ama o kadar yapamaz sanırım terramycn kreme başladım ancak korkuyorum ne yapacağımı bilmiyorum terramycn iyi gelir mi?başka ne yapabilirim? eşinden ayırmalı mıyım? hafta sonu olduğu için malesef veteriner de bulamadım. yardımcı olursanız çok sevinirim onu kaybetmek istemiyorum.

Ekli dosyalar

• DSC_0149.JPG
    DSC_0149.JPG
    439.6 KB · Görüntüleme: 20
Merhaba nazlı hanım hafta sonu giriş yapamadım için anca gördüm mesajınızı. Öncelikle geçmiş olsun ve sebepini tam olarak bulmak lazım. Belki kafes içinde bir telle çizdirdi belki daha önce uçarken oldu belkide kavgada oldu bilemem, resimde de tam olarak yara gözükmüyor zaten. bunu sizin tespit edip zarar veren nesne neyse ona göre tedbir almanız lazım. Yara için ben size eyer kanama varsa veyahut açık ise "tetra 250mg" alın kapsülün tozundan dökün yaraya hem mikrop kapmasını önler hem kanamayı önler açık olan yerleri kapar. Ardından 1 gün sonra "Sarı Kanteron yağı" na başlayın günde 1 sefer olmak üzere yaranın oldu yere 1-2 damla damlatın çok kısa sürede yaralı bölgede doku yenilenmesi olacağını göreceksiniz. Eşi yapmadı ise eşinden ayırmanıza gerek yok ama mutlak sebep olan nesneyi bulun çok daha ciddi yaralanmalara sebep olabilir... Geçmiş olsun.

Merhaba nazlı hanım hafta sonu giriş yapamadım için anca gördüm mesajınızı. Öncelikle geçmiş olsun ve sebepini tam olarak bulmak lazım. Belki kafes içinde bir telle çizdirdi belki daha önce uçarken oldu belkide kavgada oldu bilemem, resimde de tam olarak yara gözükmüyor zaten. bunu sizin tespit edip zarar veren nesne neyse ona göre tedbir almanız lazım. Yara için ben size eyer kanama varsa veyahut açık ise "tetra 250mg" alın kapsülün tozundan dökün yaraya hem mikrop kapmasını önler hem kanamayı önler açık olan yerleri kapar. Ardından 1 gün sonra "Sarı Kanteron yağı" na başlayın günde 1 sefer olmak üzere yaranın oldu yere 1-2 damla damlatın çok kısa sürede yaralı bölgede doku yenilenmesi olacağını göreceksiniz. Eşi yapmadı ise eşinden ayırmanıza gerek yok ama mutlak sebep olan nesneyi bulun çok daha ciddi yaralanmalara sebep olabilir... Geçmiş olsun.
cevabınız için çok teşekkür ederim dediklerinizi aldım peki tetra 250 i sadece bir kere mi kullanacağım ? birde yağı yara kapanıncaya kadar kullanacak mıyım belirli günü var mı?

3-5 günde kapatır zaten kapanana kadar davam et tetra yı sadece ilk gün kullanman yeterli gelecektir

Geri