Karadeniz Pet

Muhabbet Şırınga mamasi yardım

soner.sevim

Yeni Üye
Iyi günler dilerim. Ben 3 yavrulu muhabbet kuşu aldım ve kendi evime getirdim ancak anne 1 gün bakmadı.bende dişiyi ayırdım ve kuslar aciktigi icin şırınga ile kursaklarina mama verdim.ancak içleriden bi tanesi bugün ölmüş. Çok üzüldüm acaba yanlış birsey mi yaptım. Şimdi baba tek başına bakıyor. Ama benim icime sinmiyir . Kursaklari tam dolu değil yumurta mamasi da veriyorum.
Acaba baba da bakmayı bırakır mi
Yavru neden ölmüş olabilir.
Şırınga mamasi ile takviye yapsam iyi olur mu.yavrular 17 günlük

Dişiyi ayırmasaydınız keşke.

Disiyi yuvaya koydum ama dişi yine yavrulara bakmıyor erkeğe bile bakmıyor. Erkek yavrulara çok ilgili .acaba çiftleşme olur mu tekrar dan...

Sıkıntılı bir durum. Siz yine de anne kusu kafese koyun. Yer değişikliği cifti strese sokmus belki ki. Ben de ankaradan yavrulu bir çift almıştım çok sukur dişi bakmaya devam etti. Erkegin tek başına bakma ihtimali yüksek ancak siz erkeği ve dişiyi birleştirin bence. Umarım diğerlerini kaybetmezsiniz.

Buyuduler birkaç gün sonra yeme dusecekler inşallah. Birleştirdim ikisini inşaallah düzelir. Tsk ederim

ölen kuşa yemi ciğerlere basmış olmanız hortumun ne tarafttan ne tarafa verildiği önemli 2tane borusu var kuşun yemek ve soluk siz ciğere bastıysanız kuş elbette ölür insan bile 1tane pirinç tanesi soluk borusuna kaçıyor zor yetişiriyorlar hastaneye

Diğer bir ihtimal ise kuşu beslerken şırıngaya fazla basıp içten kursağını patlatmış olabilirsiniz. Ezilmişte olabilir.
Kuşlara biraz vitamin takviyesi yapmanızda yarar var. Hem yer değişikliğinden kaynaklı stresin etkilerini azaltır hem de bağışıklık sistemlerini uyarır ve güçlendirir. Eğer dişi bakmıyorsa ayırın zira yuvadan atlayan yavrulara zarar verecektir. Son yavrunuz da yem yiyip ayrı kafese aldığınızda erkekle tekrar birleştirin.