Karadeniz Pet

Muhabbet ile akvaryum aynı oda da olur mu

Çoban

Yeni Üye
Slm benim yaklaşık 2-3 yaşında iki çift kuşum var 7-8 Aydın bendeler öpüşüyolar ötüşüyorlar ama yavru yapmıyorlar sebebi ne olabilir acaba acil yardım akvaryumdan etkilenirler mi bilgisi olan varmı

Akvaryumdan neden etkilensinler acaba balıkların sesi soluğu çıkmıyor zaten. Kuşları dışarı salarken akvaryuma dikkat edin yeterlidir. Yavru yapmaması ise kuşlar hazır değildir daha. Bendekilerde uzun zamandır bendeler bir süredir yuvaya girmeye başladılar 1 kere çifleşirken gördüm. Size tavsiyem kuşları sessiz sakin ortama alın kimse rahatsız etmesin hattta gelip bakmasınlar bile. Sadece yem su verin 2-3 haftada 1 kere kafea temizliği yapın. Herşey zamanla olacaktır.

Akvaryum motorunun sesinden rahatsız olabilirler mi diye sormuştum

Dış filtre zaten çok sessiz bende dophin c700 vardı ses yoktu hatta çalışmıyormuş gibiydi yaklaşınca bile ses gelmiyordu. Ses gelirse helirse iç filtreden gelir. Onunda dışa sarkan hortumu oluyor akvaryuma havada vermesi için,hortumun ucunda da tıpa benzeri kapaklı plastik oluyor onu yarım şekilde kapatırsanız suya hem hava vermeye devam eder hemde ses kesilir. Ses sadece hava motorundan geliyor ise hava motorunun taban kısmına bildiğimiz bulaşık süngerinin bantlayarak sesi çözebilirsiniz. Akvaryumunuzda hangi tür balık var acaba ve kaç litre ? Bende geçen sene bayağı balıkla uğraşmıştım acaba fotoğraf atabilirmisiniz ?

Resim Atacam ama nasıl yükleyecem bulamadım

Eğer akvaryum üzeri açık türdense beraber olmaz tehlikeli.Bende su kaplumbağası var kuş bir kere akvaryuma gidip atladı neyse ki yetiştim.Akvaryum derin boğulurdu, hayvanın dışkıda salmonella var kuşu direk etkiler..Balık akvaryumu kapalı oluyor sanırım değil mi; öyleyse sorun olmaz heralde.Bi de çoklu prize gidebiliyor benim yaramazlar yaptığı için biliyorum elektrik çarpabilir Allah korusun.Benim kuşlarım serbest dolaşıyor o yüzden her türlü tehlikeyi hesap ediyorum.

Yok akvaryum üstü kapalı açık yeri yok elektrik düzeni de gayet düzgün ve dikkatli çektim öyle bi olasılıkta yok içim rahat o konuda sesinden rahatsız olurlar mı diye düşünmüştüm ki zaten sessiz dış motor var bekleyecez artık yavru alabilmek için

Yok akvaryum üstü kapalı açık yeri yok elektrik düzeni de gayet düzgün ve dikkatli çektim öyle bi olasılıkta yok içim rahat o konuda sesinden rahatsız olurlar mı diye düşünmüştüm ki zaten sessiz dış motor var bekleyecez artık yavru alabilmek için
Benim kuslar salonda tv var insanlar var sürekli ciftlesiyorlar ama birşey olmaz

Kuş ile alakalı bir durum herhalde benimkilerde ayrı odadalar rahatsız eden pek yok ama şimdiye kadar 1 kere çiftleştiklerine şahit oldum.

Zor il ya bekle bekme dur, bende 6 aya yakındır öyleydim 2 çift muhabbetle. Şuanda 1 çift hint bülbülü var 2 günde yuvayı ördüler alalı 10 gün oldu emin değilim ama dişinin birkaç güne yumurtlayacağını düşünüyorum. Eğerki yeterli alanınız varsa 1 çift hint bülbülü alın hem sıkılmazsınız hemde daha kokay ve çabuk yavrunuz olur.(hint bülbülü genelde 20 lira civarındadır ama bazı yerkerde 15 lira)

Zor il ya bekle bekme dur, bende 6 aya yakındır öyleydim 2 çift muhabbetle. Şuanda 1 çift hint bülbülü var 2 günde yuvayı ördüler alalı 10 gün oldu emin değilim ama dişinin birkaç güne yumurtlayacağını düşünüyorum. Eğerki yeterli alanınız varsa 1 çift hint bülbülü alın hem sıkılmazsınız hemde daha kokay ve çabuk yavrunuz olur.(hint bülbülü genelde 20 lira civarındadır ama bazı yerkerde 15 lira)
Evet biliyorum bende de vardı hint bülbülü yuva yapmışlardı 20 günde hemen yavru yapma isteği var o kuşlarda ama benim aklımda muhabbet kuşlarında kaldı onları verdim muhabbet aldım 7 ay oldu tık yok

Geri