Karadeniz Pet

Muhabbet konuşması nasıl anlaşılır

Umut Can Çil

Paylaşımcı Üye
arkadaşlar benim kuşum dinlenmeye çekidiğinde değişik sesler çıkarıyor konuşmak istediğini nasıl anlayabilirim bir de ben kuşuma çok ıslıklı şarkı söylüyorum yanlış dumadıysam 2 kere ıslık çaldı

arkadaşlar benim kuşum dinlenmeye çekidiğinde değişik sesler çıkarıyor konuşmak istediğini nasıl anlayabilirim bir de ben kuşuma çok ıslıklı şarkı söylüyorum yanlış dumadıysam 2 kere ıslık çaldı

Yakın zamanda konuşmaya başlayacaktır, benim kuşumda böyle böyle başlamıştı..

Bahsettiğiniz durum kuşa göre değişir. Dikkatini çeken sesleri tekrarlamaya çalışır. Bazı kuşlar henüz yavru iken taklit etmeye başlarken, kimilerinin bu sesleri çıkarması uzun zaman alır. Mesela bir erkek kuşum, henüz iki aylık olmadan, telefonun klavye sesini çıkarmaya başlamış, sonra da kapı zilini taklit etmişti. İlk söylediği kelime oğlumun adıydı (Kürşat). Sonra konuşmalar uzadı, "Kürşat yapma", "Kürşat koşma" vs

Benimki de iki aylık aşkım demeye başladı sonra her hafta farklı kelime öğrettim öğretmeden öğrendiğide oldu yeni yenide nesne ile konuşmayı keşfetti 33 kelime oldu şimdilik bazen ben unutuyorum sürekli aynı kelimeyi tekrarım edin o beğendiği kelimeyi ağzınızın dibine gelip dinler zaten sanıyorum :) çok uğraştığım öğretmediğm kelimelikerdr oldu tabi onlara ilgi göstermedi pek

ben 7 8 aylık aldığımda soruyorum konuşma ihttimali var mı ilgi olmayınca kendisine ama içerden ses duyunca böyle yapıyor.