Karadeniz Pet

Muhabbet kuşlarımın rahatsızlığını teşhis etmeme yardım eder misiniz?

frukof1234

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar. Ben bir çift muhabbet kuşuna sahibim. Kuşlarımın ikisi de birer yaşlarında ve aynı kafesi kullanıyorlar. Her şey geçen cumartesi günü dişi kuşumun bir süre oyun oynayıp uçtuktan sonra yoğun bir kusmasıyla başladı. O anın sıcağıyla hemen bir konu açmıştım (https://www.muhabbetkusu.com.tr/thr...çtuktan-sonra-şiddetli-kusmaya-başladı.88544/). Aynı zamanda dışkılarda da sululaşma, kimi zaman yalnızca su olarak atma durumu mevcuttu. Aradan geçen 5-6 günde kuşlarımda herhangi bir durgunluk, keyifsizlik gözlemlemedim ancak şu saat itibariyle ikisinde kusma sesini çıkartıp öğürdüğünü söyleyebilirim. Dışkıları ise bir acayip. Kimi zaman çok güzel bırakıyorlar kimi zaman ise cıvık ve tatsız. Ben sindirim sistemleriyle ilgili bir sorun olduğunu düşünerek yemlerini hemen değiştirdim. Kumumuz, mineral bloğumuz, kalamar kemiğimiz de mevcut. Sularını da 12 saat arayla değiştirmeye gayret ediyorum. Bir sabah, bir akşam tazeliyorum. Anlattıklarımdan ve aşağıda paylaştığım dışkı ve kuşlarımın vidyolarından hareketle yavrularımın ne rahatsızlığı olduğunu söyleyebilir misiniz? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Dışkılar:
20210909_232132 (karışık)
20210909_232126 (karışık)
20210909_232139 (karışık)
20210909_232429 (dişi)

Vidyo:

Dışkılarında göze çarpan bir anormallik göremedim, sebze meyveden sulanabiliyor, popolarında dışkı kalıyor mu onu da kontrol edin. Öğürme hareketi ise kuşlar yavrularını ve eşlerini beslerler, Türkçesinde hangi tabir kullanılıyor hatırlamıyorum İngilizcesi "regurgitation" olarak geçer bu hareketin videolarına bakıp kuşlarınız eşini mi besliyor yoksa anormal bir kusma mı öyle anlayalım. İçiniz rahat etsin istiyorsanız probiyotik kullanabilirsiniz kaliteli ürünler bütün haliyle hem çok pahalı hem de fazla olduğu için bölünmüş olanları tavsiye ederim

Dışkılarında göze çarpan bir anormallik göremedim, sebze meyveden sulanabiliyor, popolarında dışkı kalıyor mu onu da kontrol edin. Öğürme hareketi ise kuşlar yavrularını ve eşlerini beslerler, Türkçesinde hangi tabir kullanılıyor hatırlamıyorum İngilizcesi "regurgitation" olarak geçer bu hareketin videolarına bakıp kuşlarınız eşini mi besliyor yoksa anormal bir kusma mı öyle anlayalım. İçiniz rahat etsin istiyorsanız probiyotik kullanabilirsiniz kaliteli ürünler bütün haliyle hem çok pahalı hem de fazla olduğu için bölünmüş olanları tavsiye ederim
Hocam popolarında herhangi bir dışkı yok. Ancak bu öğürme kusma gibi bir öğürme yalnızca yem atmıyorlar kusmadan farklı olarak. Hele erkek dişiyi taklit ediyor bile olabilir. Ama siz daha iyi bilirsiniz bir kusma sesi vardır. Acıklı, içten gelen bir ses. Onu yapıyorlar ara ara maalesef. Ancak dışkılar konusunda pozitif yorumlarınız beni çok rahatlattı. Bu kusma işini nasıl yorumlamalıyım kısacası hocam?

Hocam popolarında herhangi bir dışkı yok. Ancak bu öğürme kusma gibi bir öğürme yalnızca yem atmıyorlar kusmadan farklı olarak. Hele erkek dişiyi taklit ediyor bile olabilir. Ama siz daha iyi bilirsiniz bir kusma sesi vardır. Acıklı, içten gelen bir ses. Onu yapıyorlar ara ara maalesef. Ancak dışkılar konusunda pozitif yorumlarınız beni çok rahatlattı. Bu kusma işini nasıl yorumlamalıyım kısacası hocam?
Kusma anının videosunu çekerseniz iyi olur.
benim bahsettiğim eş besleme hareketi böyle

Geri