Karadeniz Pet

-Muhabbet kuşu hakkında sorular-

Co'co

Yeni Üye
Muhabbet Kuşu Hakkında Sorular ;

Öncelikle herkese merhaba muhabbet kuşumun eğitimi hakkında sorular sormak istiyorum.Muhabbet kuşum 18 Eylül Pazar günü Eminönü /Istanbul Akın Pet'ten aldım.Daha doğrusu seçimi annem yaptı.Önce Sultan papağı istiyorduk fakat çok yüksek sesler çıkartan bir kuş o yüzden daha cana yakın konuşup bizimle oynayabilen bir muhabbet kuşu almayı tercih ettik.Kuşumu 30 tl 'ye aldım , beslediğim ilk kuş değil açıkçası aldığımız kuşlar bizim saflığımızdan kaçtı.Uzun bir süreden sonra tekrar alıp bu sefer daha katı kurallar ile beslemeye karar verdik.Kuşumuz yaklaşık 3 haftadır yanımızda ilk günler çok soğuk geçti bizde onunla fazla ilgilenmedik çünkü o bunaltıcı sıcakta 3 saat kutunun içinde kalmak gerçekten kötü bir şey ve onu çok iyi anlıyordum.İlk hafta sonunda yavaşça elimizi tanıtmaya başladık bizden korkuktuğunu anladığımızda elimizi kafesin üzerinden çekip onu kendi halinde bırakıyorduk.Kuşumu 2. hafta 30 dakika kadar bir kaç defa dışarıda bıraktım.İlk denemede gerçekten onun için çok şaşırtıcıydı.Tabii ki yükseklere konup bizden kaçtı ve onu korkutmadan yakalamak benim için çok önemli.3. defasında onun çok akıllı olduğunu saf olmadığını ve kafesi açmak için türlü türlü yollar denediğini gazetelerin altına girip delik aradığını demirleri kemirdiğini farkettim.Anneme danışarak bu kuşu artık çıkarmıyoruz dedik.Kuşumu konuşturmaya ve elimize gelmesi için elimizi kafese soktuğumuzda elimin üstüne zıplayıp elimi gagalıyor,açıkçası acıtıyor mu ? hayır acıtmıyor fakat genede o kuşun elimi ısırdığında kafesin kapısını açmam için özgür olmak için kullanıyor.Benim bu kuralı koyma sebebim gerçekten o kuşun kaçmak istediğini görmek ve daha bize alışmadığını farketmemdi.Kuşumun gelişimi için 1 hafta daha kafeste bekleteceğim.Peki ya sonra? Sizce sonra ne yapmalıyım ?

Yorumlarınız - Eğitim Bilgileriniz benim için çok önemli lütfen yorumlarınızı atmayı unutmayın teşkkürler.

- Co'co

Öncelikle hayirli olsun kusunuz yavru ise isiniz kolay Kusu kafes icinde ele alistirdiktan sonra disarda da eğitebilirsiniz disari saldiginizda size gelmiyorsa bağiniz zayif demektir daha fazla ilgi alaka gerekli ayrica size cok aliskin bir kusta kapi pencere acik oldugunda kacar kacmayanda olur lakin sansa birakmak ne kadar dogru bilemiyorum forumda,internette egitimle ilgili bir cok bilgi bulabilirsiniz saglikla buyusun yavrunuz

Öncelikle hayirli olsun kusunuz yavru ise isiniz kolay Kusu kafes icinde ele alistirdiktan sonra disarda da eğitebilirsiniz disari saldiginizda size gelmiyorsa bağiniz zayif demektir daha fazla ilgi alaka gerekli ayrica size cok aliskin bir kusta kapi pencere acik oldugunda kacar kacmayanda olur lakin sansa birakmak ne kadar dogru bilemiyorum forumda,internette egitimle ilgili bir cok bilgi bulabilirsiniz saglikla buyusun yavrunuz
Çok teşekkür ederim gönderebileceğiniz link adres varsa çok memnun olurum :)

Geri