Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşu ile Sultan Papağanı Beraber yaşar mı

Enes96

Paylaşımcı Üye
Herkese merhabalar benimle beraber ortalama 1 aydır yaşayan 5-6 aylık bir muhabbet kuşum var yanına Sultan papağanı almak istiyorum 1 ay sonra falan almayı düşündüğüm yavrular hazır olacak sizce bu 2 kuş aynı kafede anlaşabilir mı yoksa anlaşamazlar mı?

Aynı kafeste yaşamalarını tavsiye etmem.
İkisi de papağan olsalar da özellikleri çok ayrı.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Aynı kafeste yaşamalarını tavsiye etmem.
İkisi de papağan olsalar da özellikleri çok ayrı.
Peki çok büyük bir sorun olur mu 2 kafes yapmayacağım ya alamayacağım ya da tek kafes olacak yüksek ihtimalle

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bir şey diyemeyeceğim. Kafes küçükse mutlaka bir sorun çıkar.

Herkese merhabalar benimle beraber ortalama 1 aydır yaşayan 5-6 aylık bir muhabbet kuşum var yanına Sultan papağanı almak istiyorum 1 ay sonra falan almayı düşündüğüm yavrular hazır olacak sizce bu 2 kuş aynı kafede anlaşabilir mı yoksa anlaşamazlar mı?
Kuşlar kafeslerini sahiplenir. Erkek muhabbet kuşum 4 aydır eşi ile aynı kafeste yaşıyor hala yemlik mamalık eşyaları konusunda saldırgan tavır sergiliyor ,sahipleniyor

Aynı kafeste yaşayamazlar her ikisinin de türü, karakteristik özellikleri, besin takviyeleri birbirinden oldukça farklı, aynı evde aynı odada beslenir ben besliyorum hem sultan papağanı hem muhabbet kuşum mevcut birbirleri ile anlaşıyorlar lakin kafesleri ayrı, yemleri ve takviyeleri ayrı...
Bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim.

benim büyük bir kafesim var. Sultan papağanı ve iki yavru muhabbet kuşum (2 si de 2 aylık) beraber yaşıyorlar.Yavruları sahiplendirene kadar mecbur orada tutuyorum. Anlaşıp oyun oynuyorlar diyemem ama birbirlerine asla zarar vermezler hepsi kendi halinde. Tabi burada benim papağanımın rolü büyük çünkü ısırma huyu yoktur sadece tıslar. Muhabbet kuşlarının da yavru olmasından kaynaklanıyor. Kuşa bağlı tabi ama 5 aydan büyükse sorun çıkabilir.

benim büyük bir kafesim var. Sultan papağanı ve iki yavru muhabbet kuşum (2 si de 2 aylık) beraber yaşıyorlar.Yavruları sahiplendirene kadar mecbur orada tutuyorum. Anlaşıp oyun oynuyorlar diyemem ama birbirlerine asla zarar vermezler hepsi kendi halinde. Tabi burada benim papağanımın rolü büyük çünkü ısırma huyu yoktur sadece tıslar. Muhabbet kuşlarının da yavru olmasından kaynaklanıyor. Kuşa bağlı tabi ama 5 aydan büyükse sorun çıkabilir.
Kuşumun resmini de paylaşıp yorum isteyecektim 5 aylık civarında diye aldım.