Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum çıkan yavrunun üstüne yatmış

fatih22222

Meraklı Üye
arkadaşlar yavrularım kuluçkaya yattılar sessiz bir odadalar düzenli su ve yem değişikliklerini de yaptım. ilk yumurta çıktı dolu bir gün sonra baktım üstüne yatmış ve havasızlıktan gitmiş. 4 yumurta dolu dördününde içine etti bende sinirlendim yuvalığı çıkardım sizce nedendir. Aklım almıyor açıkcası...

Hiç birşey anlamadım kuluçkaya yatan kim. İlk yumurtadan yavrumu çıktı. Çıktıysa üstüne anne yatarak öldürdügunu nasıl anladınız. Genelde böyle birşey olmaz. 4yumurtanin icine etti derken ne demek istediniz. Yumurtalarimi kirdi ? Yuvaligi ne zaman cikardiniz. Kusunuzun ilk kuluckasimi yoksa tecrubeli bir kusmu

Hiç birşey anlamadım kuluçkaya yatan kim. İlk yumurtadan yavrumu çıktı. Çıktıysa üstüne anne yatarak öldürdügunu nasıl anladınız. Genelde böyle birşey olmaz. 4yumurtanin icine etti derken ne demek istediniz. Yumurtalarimi kirdi ? Yuvaligi ne zaman cikardiniz. Kusunuzun ilk kuluckasimi yoksa tecrubeli bir kusmu

Hocam kuşların 3. kuluçkası daha önce yavru aldım. Son kuluçkada 5 yumurta yaptılar. yumurtalar zamanında çatladı. İlk yumurtadan ve ikinci yumurtadan da yavru çıktı. 1gün sonra baktım iki yavruda ölmüş kursakları doluydu anlam veremedim. Sonraki yumurtalarda öyle oldu anlam veremedim bende.
daha sonrada daha yumurtlamasın diye yuvalığı çıkardım.

Hocam kuşların 3. kuluçkası daha önce yavru aldım. Son kuluçkada 5 yumurta yaptılar. yumurtalar zamanında çatladı. İlk yumurtadan ve ikinci yumurtadan da yavru çıktı. 1gün sonra baktım iki yavruda ölmüş kursakları doluydu anlam veremedim. Sonraki yumurtalarda öyle oldu anlam veremedim bende.
daha sonrada daha yumurtlamasın diye yuvalığı çıkardım.
Nasil bir yuvalik kullaniyorsunuz

Birde kuslariniza yem disinda birsey veriyormusunuz. Kulucka doneminde ozellikle hem anne baba hemde yavrular icin mama cok onemli. Mama hazirliyormusunuz. Yavrular icin mamanin hazmi daha kolay oluyor. Yemleri hazmetmeleri biraz daha zor

Ben okadar yavru aldım ve bugün ilkkez bir yavru öldü sebebide kabızlık bence kuşunda sorun yok kuluçka ve sonrasındaki bakımda sorun var. Siz neyi eksik yapıyorsunuz bunu sorun kendinize.

Geri