Karadeniz Pet

muhabbet kuşum halsiz, yemek yemiyor

furkanfmv

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar. 2-3 ay önce ikinci muhabbet kuşumuzu aldık. çok sağlıklı ve hareketli bir kuş kendisi normalde.
dün kafesleri herzamanki gibi açıktı ve iki kuşta dışarıda oynuyorlardı.(kafeslerini çoğu zaman kapatmıyorum)
yarım saat kadar evden ayrıldım geri döndüğümde kuşlarımdan biri oyun oynamaya uçmaya devam ediyordu, fakat 2 ay önce aldığım kuş yerde öylece duruyordu ve ters dönmüştü.
düzelttim yere koydum hareketsiz öylece durdu. aldım kafesine koydum bir süre sonra. biraz bekledik dışarı çıkardım incelemek amacıyla. dün çok halsiz gözüküyordu ötmüyor-yürümüyordu bile. tünekte turmasında bir sorun yok.
bugün biraz daha hareketlendi, yürüyor arada ötüyor. uçmaya çalışıyor fakat uçtuğu gibi yere düşüyor havada hiç kalamıyor.
ayrıca yemek su içmiyor. şırıngayla beslemek zorunda kaldım.
sürekli tüylerini kabartarak olduğu yerde durmayı tercih ediyor, yanına yaklaşıp kafesten çıkarınca vs yürüyor ama fazla sürmeden duruyor tekrar.
nefes alırken kıpırdıyor. her nefes alışında tüm vücudu kıpırdıyor.
dün gün içinde ishali çoktu tamamen sıvıydı. bugün biraz daha düzelmiş fakat hala sıvı. sıvı ortasında ise çok koyu renkte.
ayrıca kanatlarından biri yürürken vs aşağıda kalıyor. kanatlarını biraz inceledim, bir kanadı normal dururken ve kaldırdığımda hemen geri çekerken diğer kanadı kafasına kadar geri çekebiliyorum zorlanmadan ve hiç tepki vermiyor bu kanadıyla oynamama.
fakat elimde hareket ettirdiğim zaman kuşu iki kanadınıda çok güzel hareket ettirebiliyor.
lütfen yardım edin, hepnize şimdiden teşekkürler.

Bence su an elinde vitamin takviyesi varsa onu kullan yarin hemen veterinere götür.söylediğin şeyler bir suru hastalığın belirtisi olabilir çünkü.

Bence su an elinde vitamin takviyesi varsa onu kullan yarin hemen veterinere götür.söylediğin şeyler bir suru hastalığın belirtisi olabilir çünkü.
vitamin kullanıyorum.
veterinere götüremiyorum fakat bir veterinerle görüştüm stres dedi. buda pek tatmin etmedi beni doğrusu.
hastalıktan ziyade fiziksel bir darbe aldığını düşünüyorum, cama çarpmış olabilir yada diğer kuşla kavga etmiş olabilir çünkü kanadında bir sorun var gibi dediğim gibi.
ayrıca yarım saat içinde hasta olmaz heralde kuş