Karadeniz Pet

MUHABBET KUŞU BİLEZİK ZARARLI MI

Angelizmm

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar muhabbet kuşu yavrularım var bilezik için günleri geliyor sizce takmalımıyım, zararlı mı, ya da faydası nedir bide tkf falan mı gitmem lazım beni Bi aydınlatın iyi geceler :)

Merhaba.
Kafan karışık anladığım kadarıyla, sorduğun sorularda kendinle çelişiyorsun.
1. Bileziğin kuşa zararı yoktur.
2. Resmi bileziğin faydası, dünyanın neresine giderse gitsin bileziği okuyan kişi kuşun sahibini öğrenir. Ayrıca yaşını öğrenir.
3. Bilezik şak diye alınmaz. (resmi olanlardan bahsediyorum) (İsim bileziğini de takmanın hiç bir anlamı yok)
4. Resmi bilezik alman için önce bir derneğe üye olmalısın. Sonra sipariş geçersin. 2020 sezonu bilezikleri sanıyorum ki artık bitti. Büyük ihtimal yeni sipariş açılmaz. 2021 senesinin bilezikleri de Ağustos sonu gibi sipariş geçilir. Sanıyorum ki Ekim ayı ortasında elinde olur. O zaman takma şansın olur.
Umarım yeterince aydınlanmışsındır. Yoksa feneri yollayacam. Bu sene futboldan başka her şeye benziyor oynadıkları.

Merhaba.
Kafan karışık anladığım kadarıyla, sorduğun sorularda kendinle çelişiyorsun.
1. Bileziğin kuşa zararı yoktur.
2. Resmi bileziğin faydası, dünyanın neresine giderse gitsin bileziği okuyan kişi kuşun sahibini öğrenir. Ayrıca yaşını öğrenir.
3. Bilezik şak diye alınmaz. (resmi olanlardan bahsediyorum) (İsim bileziğini de takmanın hiç bir anlamı yok)
4. Resmi bilezik alman için önce bir derneğe üye olmalısın. Sonra sipariş geçersin. 2020 sezonu bilezikleri sanıyorum ki artık bitti. Büyük ihtimal yeni sipariş açılmaz. 2021 senesinin bilezikleri de Ağustos sonu gibi sipariş geçilir. Sanıyorum ki Ekim ayı ortasında elinde olur. O zaman takma şansın olur.
Umarım yeterince aydınlanmışsındır. Yoksa feneri yollayacam. Bu sene futboldan başka her şeye benziyor oynadıkları.
Abi ben öylesine takıcam yani sonuçta benim üretim hanem yok İnternetten isimli falan satılıyor belki onlardan alırım
Aydınlandım aydınlandım abi :)