Karadeniz Pet

MUHABBET KUŞU HASTALIK

cankrzli

Yeni Üye
1 hafta önce erkek muhabbet kuşumun yanına dişi aldım. Geldiği gün dışkısı beyazımsı ve sıvıydı. Bugün gözünün etrafında hafif tüy dökülmesi gördüm. Bu neyden kaynaklı. Diğer kuşa bulaşır mı. Nasıl geçer
IMG-20191222-WA0007.jpeg

Kuşun dışkısının resimlerini ekle. Gözünde tüy dökülmesi dışında herhangi bir hastalık belirtisi varmı? Kabarıklık, halsizlik, iştahsızlık, sürekli uyuklama, ishal vb.?
20191222_145810.jpg
20191222_145810.jpg

Kuşun dışkısının resimlerini ekle. Gözünde tüy dökülmesi dışında herhangi bir hastalık belirtisi varmı? Kabarıklık, halsizlik, iştahsızlık, sürekli uyuklama, ishal vb.?
Kabarıklık pek yok veterinere görürdüm 3 tane şırınga verdi ağzına damlatmsk için akciğer enfeksiyonu olmuş dedi ciddi bir şey mi

Hasta bu kuş kardeş ayır kendi kuşun sağlıklı ise riske girme o göz etrafındaki tüy boşu boşuna dökülmuyor
Evet hasta onu biliyorum da daha önce bunun yaşayan var mı tedavi edilebilir bir hastalık mi ilaçlar sizde ise yaradı mı

Evet hasta onu biliyorum da daha önce bunun yaşayan var mı tedavi edilebilir bir hastalık mi ilaçlar sizde ise yaradı mı
Dışkı resimlerini net yolla altına beyaz kağıt veya peçete ser yeni Dışkı yaptığında yolla yardımcı olunur ayrıca o göz çevresini sürekli. Kontrol et dökülmeye devam ederse antibiyotik tedavisine başlaman gerekebilir

Ekli dosyayı görüntüle 45448Ekli dosyayı görüntüle 45448

Kabarıklık pek yok veterinere görürdüm 3 tane şırınga verdi ağzına damlatmsk için akciğer enfeksiyonu olmuş dedi ciddi bir şey mi

Şırıngaların bir tanesi antibiyotik bir tanesi vitamin muhtemelen. Diğeri başka bir antibiyotikte olabilir antifungalde olabilir.

Sen veterinerin söylediği tedaviyi uygula. Ama dikkat et ağızdan damlatmalarda ilaç kuşa ağır gelebiliyor. Kuşun ayaklarında güçsüzlük hissizlik görürsen hemen kes ilaçları. Bana kalırsa veterinerin verdiği ilaçları kuşun suluğuna damlatıp kullansan daha iyi.

Bu gibi durumlarda evet enfeksiyon ciğerde de olabiliyor. Ama enfeksiyon sadece gözdede olabiliyor. Çok ciddi birşey değil. Ama hafife alınacak bir şeyde değil. Tedavi şart.