Karadeniz Pet

MUHABBET KUŞUM SARI BEYAZ TONLARINDA KEPEK GİBİ ŞEYLER DÖKÜYOR

B b b b

Yeni Üye
Kuşum 2,5 aylık ve kaşındığında kepek gibi şeyler döküyor her elime aldığımda cici kuş diyorum kaşınıyo genelde hep kaşınıyo
Daha tüyleri yok kanat tüylerinin yarısı yok kuyruğu düştü
Parmağımda hareketsiz kalınca özellikle kaşınıyo kafesinde elimde olduğu kadar fazla kaşınmıyor ne yapmalıyım

Bir fısfıs şişenin içine elma sirkesi ve su katın ölçeğini internette araştırın sıcak bir ortama alın kuş kafesin içindeyken kafes dahil olmak üzere püskürtün

Kuşum parazitlimi yani parazit spreyım var kanatlarının altına sıktırmıyor sadece üüstüne sıkabiliyorum

Kaşınmasına sebep olan birşey var yanlız ölçeğine mutlaka dikkat et elma sirkesi serttir sürekli kaşındığı için tüy altlarında yara oluşmuş olabilir kaşınmaya bağlı

Ayrıca kaç gündür bu problemi yaşıyorsunuz ve vitamin takviyesi yapıyor musunuz ?

25 gündür filan parmağıma alıyım cic kuş diyim yada de miyim ağzını açtığı anda kaşınıyor geneeşde elime alınca parmağıma

Kuşlarda insanlar gibi deri dökebiliyor ben başka birşey sandım anormal bir durum yok vitamin takviyesi yapın düzelicektir bu normal bir süreç telaş etmenize gerek yok zamanla düzelicektir düzelmez ise buradayız :)

15163587268121577131304.jpg
15163587268121577131304.jpg

İşte böyle teşekkürler size tüylerini filan gösterdim
Bu fotoğrafı yemi çektim hemen kaşınıyo

Tüye girdiği için olabilen bir durum bu mutlaka vitamin takviyesi yapın düzelicektir vitamin takviyesi yapın ki tüye girip de çıkamayan kuşlarda olabiliyor vitamin hem yeni tüylerin sağlıklı olmasına hem de kuşun tüyden rahat çıkmasına yardımcı olucaktır

İki buçuk aylık kuş için bu durum normal değil. Kepek gibi şeyler dökmesi doğaldır ancak tüylerde bir sorun olduğu kesin. Parazit spreyini kesinlikle kullanmayın, hatta çöpe atın, faydasından çok zararı olur. Veterinerden vilmectin veya ivermectin etken maddeli başka bir ense damlası isteyin ve yedi günde bir defa olmak üzere ense derisine gelecek şekilde bir damla damlatarak 3 hafta kullanın. Beslenmesine dikkat edin. Özellikle protein ağırlıklı bir diyet uygulayın. Gerekirse protein katkılarından temin edin. Haftada iki veya üç defa B vitamin kompleksi temin ederek verin.

Geri