Karadeniz Pet

Muhabbet kuşlarımın cinsiyeti hakkında bilgi

slowlyyy

Meraklı Üye
Arkadaşlar iyi forumlar.Muhabbet kuşlarımın cinsiyeti ve yaşı hakkında yardınızı rica ediyorum.Teşekkürler

Ekli dosyalar

• 20180208_225739.jpg
    20180208_225739.jpg
    945.3 KB · Görüntüleme: 75
  • 20180208_225931.jpg
    20180208_225931.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 78
Sari kus disi 3/4 ayliktir. Beyaz kusun yasida 3/4 ayliktir. Beyaz kusun cere fotografi uzaktan oldugundan yorum getiremitorum.lakin o da disi gibi duruyor. Yeni cere fotografi yukler misiniz ?

Avea inTouch 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1. kuş kesin dişi ama 2. kuş belli olmuyor. Eğer resesif (parçalı) ise erkek olabilir. 2. kuşun yakından bikaç çere fotografını ve tüm eline almadan resmini atarsan daha sağlıklı bir yorum yapılır.

Umarım erkektir :)

Ekli dosyalar

• r.jpg
    r.jpg
    2.8 MB · Görüntüleme: 65
  • rr.jpg
    rr.jpg
    4.1 MB · Görüntüleme: 63
  • rrr.jpg
    rrr.jpg
    3.4 MB · Görüntüleme: 58
Dişiye benziyor ikisi de dişi gibi daha yakın ve net çekerseniz daha kesin olur

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Haftalardir baktığım kadarıyla ikiside dişi ve 4-5 aylik gibi geliyor

hocam ikisi de dişi ve en fazla 4 aylık bu kuşlar.

Dişiye benziyor ikisi de dişi gibi daha yakın ve net çekerseniz daha kesin olur

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Resimdeki kuşların cinsiyetini paylasa bilir misin kusura bakma arkadasim konunu boldum bide beyaz olan arada vuruyor .

Ekli dosyalar

• 20180214_150256.jpg
    20180214_150256.jpg
    2 MB · Görüntüleme: 49
Resimdeki kuşların cinsiyetini paylasa bilir misin kusura bakma arkadasim konunu boldum bide beyaz olan arada vuruyor .
sarı olan erkek diğeri dişi dostum eğer birbiriyle kavga etme durumları çoksa öncelikle rahatsız edilmeyecekleri ve sıcaklığın 20 derece altına düşmediği bir yere koyun ama hala devam ederse ayırma yöntemi uygulayın 2-3 hafta ayrı kalsınlar birbirlerini görebilirler ancak uzak olsunlar sonra tekrar birleştirin gözlemleyin devam ediyorsa dişi baskın karakter olabilir bu sebeple de değiştirmek gerekebilir

Arkadaslar beyaz muhabbet kuşum için petshopcu erkek dedi benim kafam karıstı :)