Karadeniz Pet

Muhabbet kuşlarımın cinsiyeti,yaşları nedir ve sizce uyumlu bir çift mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Gaye Nur

Yeni Üye
Merhabalar. Sitenizde yeniyim, 2 tane muhabbet kuşum var. Mavi olan muhabbet kuşumu yaklaşık 2,5 ay önce aldım ve satın aldığım yer cinsiyetinin %80 ihtimalle erkek olduğunu söyledi. Bu hafta içerisinde ona eş almaya gittiğimde satıcı cinsiyetinin kız olduğnu söyledi. Erkek olduğunu sandığım icin şaşirdim ve ona erkek albino tatlı bir eş aldım ikiside 5 aylık. 3 gündür birlikteler ve mavi yani sözde dişi olan kuşum kur yapmaya çalışıyor fakat albino kuşum kaçıyor. Dişi kuşmbaskinlık kuruyor, albino kuşumun ustüne gidiyor ve kuş ondan kaçıyor, gagalarını vuruşuyorlar. Mavi olan kuşum öncedende kafese alışık olduğu için mi bilemem fakat albino kuşumun yalnız yem yemesine bile fırsat vermeden yanına gidiyor ve kuş kacıyor ondan. Erkek olan albino, bu gidişle nasıl baskı kurabilir? Birde sözde dişi olan kuşum yani mavisi çok saldırgan sürekli ısırıyor albino olan ise çok uysal ve dişi kuşumdan ısırmayı öğrendi pasifleşecek diye endişelerim var. Albinonun cinsiyetininde erkek olduğunu söyledi bende öyle düşünüyorum sizinde düşüncelerinizi merak ediyorum ayrıca albino kuşumun sağ ayağından sıkıntısı olduğunu düşünüyorum tam konamıyor, uçunca sürekli kanepe arkası, tv ve duvar aralarına kaçıyor kanadını çarpıyor sürekli. Yasınada 5 aylık dedi mavi kuşumla aynı olmasına rağmen boyut olarak mavi kuşum daha büyük duruyor. Bunun hakkında ne düşünüyorsunuz.

Ekli dosyalar

• IMG-20210622-WA0013.jpeg
    IMG-20210622-WA0013.jpeg
    863.6 KB · Görüntüleme: 30
  • IMG-20210622-WA0023.jpeg
    IMG-20210622-WA0023.jpeg
    782.1 KB · Görüntüleme: 26
  • IMG-20210622-WA0021.jpeg
    IMG-20210622-WA0021.jpeg
    741.4 KB · Görüntüleme: 29
Kuşunuzun albino olduğuna emin misiniz ☺️ gözleri kırmızı değil sanki? Mavi kuşunuz dişi evet. Albino kuşların cinsiyeti normal kuşlar gibi belirlenmiyor. Gözlerinin rengi nedir ona göre yorum yapayım

Kuşunuzun duvara vs çarpma nedeni de odaya, kafese ve eşine alışmadan kafesten çıkarmış olmanız büyük ihtimalle. Eve getirdiğinizde ilk önce 1-2 gün ayrı kafeslerde bakmalıydınız. Odayı tanıdıktan sonra dişi kuşunuzu erkek olanın yanına almalıydınız ki kafes hakimiyeti erkekte olsun ☺️

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri