Karadeniz Pet

Muhabbet kuşlarımın yaş, cinsiyet ve ırkları hakkında bilgilendirme

serengineer

Meraklı Üye
Merhabalar, uzun zmandır siteyi kullanmıodum öncelikle yeni arayüzü çok beğendim. 6 ay önce erkek olduğunu düşünerek aldığım kuşumun yanına 2 ay önce dişi olduğunu düşündüğüm bir kuş daha aldım. Dişinin tavırları oldukça durgun ilk aldığım günden beri sakin bir kuş ya da bizim hiperaktif ponçiğin yanında öyle kalıyor :) Sizden kuşlarım hakkında yorumlar bekliyorum.. İyi vakit geçirmeniz dileğiyle..

İkisi de dişi kuşların. Alttaki resimdeki 8-9 aylık olabilir belki de biraz fazladır. Ve kırma bir ırk. Üstteki de daha yavru. 3-4 aylık. İki dişi bir kafeste vahşet yaratabilir. Kızgınlık dönemine girdiğinde. Küçük olanın durgun olma sebebi de büyük ablasından korktuğu için olabilir.

büyük olan erkek diye düşünüyorum çünkü çiftleşme döneminde bir süredir ama dişi cevap vermiyor oyüzden ben aslında dişiyi sormak istemiştim.

Bunların ikiside dişi çiftleşme falan olmaz. Yeni aldığınız kuşta kabarık duruyor bir sıkıntısı var gibi

büyük olan erkek diye düşünüyorum çünkü çiftleşme döneminde bir süredir ama dişi cevap vermiyor oyüzden ben aslında dişiyi sormak istemiştim.
İkiside dişi ama. Buna emin olabilirsiniz. Dişinin dişiye kur yapması normal erkeğin erkeğe kur yapması da normal. Yinede siz bilirsiniz

Çok şaşkınım şuan. bir foto daha yüklüyorum emin olmak için akşam aldığım yere götürücem ikisini de.
20170121_163332.jpg

Masallah iki disi kusunuz var guzel bir erkekle degisim yapin yada iki damat alabilirsiniz tavsiyem eslerini muhakkak kendileri secsinler

Herkese selam,
Bu arkadaşın yaş, cinsiyet ve ırkı konusunda desteğinizi rica ederim.
Saygılarımla.

Ekli dosyalar

• 20170121_200219.jpg
    20170121_200219.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 9
arkadaşlar yardımınız üzere sonradan aldığım kuşu bir erkek kuşla değiştirdim ama diğer kuşumdan hala şüpheliyim cinsiyet konusunda tekrar net yorumlar alabilir miyim...
20170129_143614.jpg
20170129_143606.jpg
20170129_143552.jpg

Yeşil dişi mavi erkek. Maşallah

hiç dişi gibi davranmıyor ama emn misiniz ? erkek gibi haraketler yapıo sürekli bir de erkeğin üstüne çok düşüyor sürekli öpmeye çalışyor flan erkek ilk geldiğinde kur yapıodu ama bezdirdi artık dişi herld yapmıo bişey artık

hiç dişi gibi davranmıyor ama emn misiniz ? erkek gibi haraketler yapıo sürekli bir de erkeğin üstüne çok düşüyor sürekli öpmeye çalışyor flan erkek ilk geldiğinde kur yapıodu ama bezdirdi artık dişi herld yapmıo bişey artık
Kızışmışınca da erkek gibi hareket eder. Ben ilk sorduğunuzda da dişi demiştim hala da aynı fikirdeyim. Yakından bir resim atın diğer arkadaşlar da baksın

Geri