Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşlarım Çiftleşti Mi Sizce?

Şanslı

Yeni Üye
Erkek bir muhabbet kuşum vardı. Yanına bir akrabamızın dişi kuşunu getirdim çiftleşme olması için. Yaklaşık 26 gün olmuştur. Aynı kafesteler. Dişi kuşu getirdiğimizden 1-2 hafta sonra bir de yuvalık aldık. Yuvalığa giriyorlar arada ama çok uzun süre kalmıyorlar. Zaten başından beri daha çok erkek kuş yuvaya girip çıkıyordu. Dişi kuş sonra girmeye başladı ama hemen girip çıkıyor. Arada birbirlerinin kafasını kaşıyorlar. Gagalarını tokuşturuyorlar. Yemde kusuyorlar bence. Başından beri kavga da etmiyorlar. Sadece son 2-3 gün bazen çok bağırıyorlar. Ama genelde çok sessizler. Sizce sorun ne? Çiftleştiler mi?

Yok biliyorum yavurladiktan sonraki disi kusun halini görmek istedim birsey bakacagim

WhatsApp Image 2021-08-19 at 12.31.34.jpeg

Cinsiyetlerini yanlış biliyo olmayasın. Emin misin? Bir de yaşları.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2021-08-19 at 12.33.04.jpeg
    WhatsApp Image 2021-08-19 at 12.33.04.jpeg
    157.8 KB · Görüntüleme: 23
Yeşil olan 2 yaşında ama dişiyi bilemiyorum. Akrabamdan aldım. Martın başından beri bizimle
Yaş tahmini hakkında pek bi bilgim yok. Forumda yaş ırk tahmini için açılan başlıktan dişinin yaşını sorar mısın? Eğer yaşlıysa yavrularının olmaması normal. Onun dışında kafeslerini ayır. Kızıştırıcı mama takviyesi yap, suluguna e vitamini damlat. 3 hafta falan ayrı kalsınlar. O zaman çözülebilir belki sorun. Maviş hasta veya yaşlı değilse

Yeşil olan 2 yaşında ama dişiyi bilemiyorum. Akrabamdan aldım. Martın başından beri bizimle
Ama dediğim gibi öncelikle yaşını öğren. Yaşlı bir kuş ise ürememesi normal. Yapacak bir şey yok demektir. Boşuna zorlamaya gerek yok.

Yaş tahmini hakkında pek bi bilgim yok. Forumda yaş ırk tahmini için açılan başlıktan dişinin yaşını sorar mısın? Eğer yaşlıysa yavrularının olmaması normal. Onun dışında kafeslerini ayır. Kızıştırıcı mama takviyesi yap, suluguna e vitamini damlat. 3 hafta falan ayrı kalsınlar. O zaman çözülebilir belki sorun. Maviş hasta veya yaşlı değilse
Yaşlı olduğunu sanmıyorum ama soracağım. Kafesler ayrıyken mi kızıştırıcı mama veriyim? Ve de kızıştırıcı mamayı evde yapabiliyor muyuz?

Yaşlı olduğunu sanmıyorum ama soracağım. Kafesler ayrıyken mi kızıştırıcı mama veriyim? Ve de kızıştırıcı mamayı evde yapabiliyor muyuz?
Haşlanmış yumurtayı ve kabuğunu kızıştırıcı mama ile karıştır

birbirlerini görmesinler 15-20 gün fakat birbirlerinin seslerini duyması lazım. O sırada mama takviyesi yapın iyice kızışsınlar. Dediğim gibi internette püf noktaları var araştırın iyice. Sonra sonuçları bizimle paylaşırsınız.

birbirlerini görmesinler 15-20 gün fakat birbirlerinin seslerini duyması lazım. O sırada mama takviyesi yapın iyice kızışsınlar. Dediğim gibi internette püf noktaları var araştırın iyice. Sonra sonuçları bizimle paylaşırsınız.
Tamam teşekkür ederim. Umarım işe yarar