Karadeniz Pet

Muhabbet kuşlarım bitlenmiş

Chanshennie

Yeni Üye
Öncelikle merhaba. Benim muhabbet kuşlarımın çok kaşınıyorlardı bitten ( ve ya pire araştırdığımda kuş piresi diye geçiyordu) şüphelendim ama sıcaktandır diye düşündüm daha sonra. Bugün de kuşların kafes temizliğini yaptım akşama doşru odamın bir kaç yerinde bu bitlerden gördüm yakalamaya çalıştım ama çok hızlılar ölmüyorlarda görsellere de kuş biti diye baktığımda aynısı. Kafes tülünde iki tane gördüm. Bu bitler için ne kullanabilirim kuşlara bir şey sıkmam gerekiyor mu ilaç falan ve ya kafese tüneklere falan. Kafesi kuşları ilaçlasam bu bitler evden gider mi? Şuanlık sayıları pek fazla değil. Bir de en önemli sorum ne kullanmalıyım veterinere sorsam pek güvenmiyorum bir tane car burda veteriner o da pek anlamıyor. Yardımlarınızı bekliyorum

En kalitelisi ve pahalısı ve de orjinalini bulabilirsen eğer Ardap sprey. Kuşların üzerine ve kafese 30*40 cm mesafeden 2-3 saniye gezdire gezdire sıkarsın. Günde 1 kez 4-5 gün sonra birşey kalmaz.
Vilmectin veya içinde ivermektin içeren benzer bir ilaç alıp kuşun ensesinden derisine 1 damla damlatılabilir. gün aşırı 3-5 seferde bit sorunu kesin çözülür.
Bunun yanında kafes ve ekipmanı temiz tutmalı, kapalı ambalajda yem almalı.

En kalitelisi ve pahalısı ve de orjinalini bulabilirsen eğer Ardap sprey. Kuşların üzerine ve kafese 30*40 cm mesafeden 2-3 saniye gezdire gezdire sıkarsın. Günde 1 kez 4-5 gün sonra birşey kalmaz.
Vilmectin veya içinde ivermektin içeren benzer bir ilaç alıp kuşun ensesinden derisine 1 damla damlatılabilir. gün aşırı 3-5 seferde bit sorunu kesin çözülür.
Bunun yanında kafes ve ekipmanı temiz tutmalı, kapalı ambalajda yem almalı.
Çok teşekkür ederim yarın gidip hemen alıcam

Geri