Karadeniz Pet

Muhabbet kuşlarım evde çok ses yapıyor bunun için Onları camlı balkonda tutabilirmiyim güneş zararı?

Tugaykav

Yeni Üye
Güneş zarar verir mi? Resime bakınız lütfen. Balkon dağınık baya tabii temizlemeden koymam kuşları :) yorumlarınızı bekliyorum lütfen.

Sabah saatleri veya öğleden sonra balkona direkt güneş vurmuyorsa bir sıkıntı olmaz bence.

Resimler açılmıyor, balkonu mutlaka toparlayıp temizleyin, yoksa sizin için sıkıntı olur. Ortam sıcaklığını siz biliyorsunuz, havalanması önemli, mutlaka güneş vurduğu zamanlarda kaçabilecekleri gölgelik yerler olmalı, yoksa hayvanlara eziyet edersiniz.

Yazın direk güneş öldürür. Gerisini siz bilirsiniz tabi direk vurmasa bile çok sıcak ortam da tehlike arzeder.

Çok afedersiniz ama madem muhabbet kuşu sesinden rahatsız oluyorsunuz neden aldınız? Balkonda tutacaksanız muhabbet kuşu beslemenin ne anlamı var balkona bırakılan kuşlar yabanileşiyor. Küsüyorlar. Güneşten etkilenmesi de cabası... benim evim püfür püfür esmesine ragmen yazın kuşlar kafeste tıkılı kalmasın diye klima aldım. Bilmiyorum belki ben çok hassasım...

Camdan gelen güneşin yararı olmaz. Sadece zararı geçer. Hiçbir zaman camdan gelen güneş temas etmemeli.

Yazın o balkon hamam gibi olur ayrıca mutlaka kuslara dırek gunesın vuracagı zamanda olur dıye dusunuyorum kuslara yazık eder oldurursunuz veya ezıyet olur hayvanlara bence sesinden rahatsız oluyorsanız ucretli veya ucretsiz sahiplendirin daha iyi şartlarda bakabilecek birisi sahiplensin.

Kuşlar için sıcak ortam gerçekten tehlike farz ediyor.Güneşin direkt vurmamasına dikkat edin perde alabilirsiniz yada camları filmle kaplayabilirsiniz

Çok afedersiniz ama madem muhabbet kuşu sesinden rahatsız oluyorsunuz neden aldınız? Balkonda tutacaksanız muhabbet kuşu beslemenin ne anlamı var balkona bırakılan kuşlar yabanileşiyor. Küsüyorlar. Güneşten etkilenmesi de cabası... benim evim püfür püfür esmesine ragmen yazın kuşlar kafeste tıkılı kalmasın diye klima aldım. Bilmiyorum belki ben çok hassasım...
Ben hiç rahatsız olmuyorum, hatta bakmayı sevıyorum 1 yılı geçecek kuşuma bakıyorum. Eşi öleli 5 ay oldu yabanileşmişti ve ben onu alıştırdım. Sese gelince ailem istemiyor 1 yıl boyunca birşey demediler. Şimdi batıyor. Odamda bakıyorum.

Yazın o balkon hamam gibi olur ayrıca mutlaka kuslara dırek gunesın vuracagı zamanda olur dıye dusunuyorum kuslara yazık eder oldurursunuz veya ezıyet olur hayvanlara bence sesinden rahatsız oluyorsanız ucretli veya ucretsiz sahiplendirin daha iyi şartlarda bakabilecek birisi sahiplensin.
Sesinden ben rahatsız olmuyorum ailem oluyor yanlış anladınız heralde. Sahiplendirmeyi düşünmüyorum odamda bakıyorum aileme batıyor sadece.

Geri