Karadeniz Pet

Muhabbet kuşlarım hasta

Reyhan91

Meraklı Üye
Arkadaşlar merhaba. Benim muhabbet kuşlarım ishal olmuştu ve dışkıları açık yeşildi. Veterinere götürdüm antibiyotik ve vitamin kullandım. Şu an biri düzeldi ama diğer dişi olan kuşun dışkısı kahverengiye döndü ve hala ishal. Herhangi bir hareketsizlik veya durgunluk yok yem de yiyor ama buna rağmen zayıfladı. Ne yapacağımı bilmiyorum. Desteklerinizi bekliyorum. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 39
Bu şekilde daha net sanırım

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 36
  • image.jpg
    image.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 33
Kuş kabarık mı? Başka açıdan da fotoğrafını çeker misiniz? Düzenli olarak taze meyve sebze ile vitamin ihtiyacını karşılamasını sağlayın.

Ekmek mi veriyorsunuz? Eger ilk fotografdaki ekmekse vermeyin.

Kuş kabarık mı? Başka açıdan da fotoğrafını çeker misiniz? Düzenli olarak taze meyve sebze ile vitamin ihtiyacını karşılamasını sağlayın.
Cevabınız için teşekkür ederim. Hayır kabarık değil çok hareketli, ötüyor hareket ediyor. Şu an sebze meyve vermiyorum çünkü daha çok ishal yapmaz mı?

Kuşlarınıza ekmek vermeyin.İçindeki tuz ve beyaz un kuşlar için zararlı.Kuşlarınıza marul yaprağı,havuç rendesi verin.
Kuşlarınızın suluğuna haftada 1 gün 4 damla elma sirkesi veya limon damlatın.

Antibiyotik ve vitaminden sonra 2-3 gün probiyotik uygulanması gerekiyor. Kuşunuzun dışkısı antibiyotik ve vitaminden sonra böyle olduysa probiyotik uygulamasından sonra normale dönecektir.

Antibiyotik ve vitaminden sonra 2-3 gün probiyotik uygulanması gerekiyor. Kuşunuzun dışkısı antibiyotik ve vitaminden sonra böyle olduysa probiyotik uygulamasından sonra normale dönecektir.
Ben de öyle düşünmüştüm dediğiniz gibi antibiyotik yapmış olabilir ama antibiyotikten sonra kuşun birinin dışkısı kahverengiye dönerken şu an diğerininki çok açık yeşil griye yakın bir renk aldı tedirgin oluyorum neden farklı oldu acaba?

Cevabınız için teşekkür ederim. Hayır kabarık değil çok hareketli, ötüyor hareket ediyor. Şu an sebze meyve vermiyorum çünkü daha çok ishal yapmaz mı?
Rica ederim. Dozajında taze meyve sebze verirseniz vitamin mineral ihtiyacını karşılar. Sulu dışkı anlık olur hastalık anlamında ishal değil, sulu yediği için dışkısı sulu olur bu çok doğal.

Geri