Karadeniz Pet

Alişan12

Yeni Üye
m9PkEl.jpg
Yaşlarını Bilmiyorum ama yaklaşık 6aydır bakıyorum. Birbirlerine yem kusuyorlar kaşıyorlar amma bir tık yok Erkek kur yapıyor dişi kavga çıkartıyor. Dişi kızışmışmı bi bakarmısınız?

Dişinin ceresinde ufak bir koyulaşma var, ya kızgınlıktan çıkmış ya da kızışmaya başlıyor. İkisi de yetişkin, eğer anlaşıyorlarsa hazır olduklarında çiftleşeceklerdir

Doğru metodları uyguladığınızdan emin olun.

Merab
Dişinin ceresinde ufak bir koyulaşma var, ya kızgınlıktan çıkmış ya da kızışmaya başlıyor. İkisi de yetişkin, eğer anlaşıyorlarsa hazır olduklarında çiftleşeceklerdir
meraba size bir sorum olacak bilgi verırseniz sevinırım benim erkek kuşum vardı yanına dişi aldım25oluyo ikigündür heralde azına yem veriyo ve bizim oğlan. Öpüyor acaba annaştılarmı sizce. Birde bizimki kur yapıyor dişiye. Dişide erkeğin. Yanına geldimmi kaçıyor bana bilgi verirmisiniz teşekkür ederim

Erkek zaten hareketlerinden belli eder. Dişinin yanına gidip üzeeine ayak atmaya çalışır. Dişide en önemli belirti, cere renginin koyulaşmasıdır. Eğer erkeğin yanına gidip eğiliyor, erkeğin üzerine çıkmasını bekliyorsa çiftleşmek istiyor demektir.

Erkek zaten hareketlerinden belli eder. Dişinin yanına gidip üzeeine ayak atmaya çalışır. Dişide en önemli belirti, cere renginin koyulaşmasıdır. Eğer erkeğin yanına gidip eğiliyor, erkeğin üzerine çıkmasını bekliyorsa çiftleşmek istiyor demektir.

Dişi eğilirse ve erkek tepki vermezse ne olur hocam bu sorunla hala karşılaşıyorum mama bile yaptım yediği halde kızışmıyor nijer bile veriyorum.

Aklıma ilk gelen psikolojik sorunlar. Eğer erkek uzun süre tek başına bakılmış, kendi türüyle iletişim kurmamışsa böyle sorunlar olabiliyor. Aslında sorunuzu sorarken her türlü bilgiyi verseniz daha sağlıklı şekilde yardım etmeye çalışabiliriz. Ne kadar zamandır sizinle birlikte oldukları, aldığınız kişinin size verdiği bilgiler ve yaşları, hareket ve davranış biçimleri gibi.

Aklıma ilk gelen psikolojik sorunlar. Eğer erkek uzun süre tek başına bakılmış, kendi türüyle iletişim kurmamışsa böyle sorunlar olabiliyor. Aslında sorunuzu sorarken her türlü bilgiyi verseniz daha sağlıklı şekilde yardım etmeye çalışabiliriz. Ne kadar zamandır sizinle birlikte oldukları, aldığınız kişinin size verdiği bilgiler ve yaşları, hareket ve davranış biçimleri gibi.

Hocam kuşçudan aldığımda yanında bir eşi mevcuttu damızlık olarak aldım 1 seneye yakın benimle beraber ve şuan ki dişimle beraber eş oldular az kavga etmezlerdi ama şuan çok pasif ve durgun duruyor 3 4 günlük dişiyi başka kafese ve başka odaya aldığımda erkek muhabbet kuş ötmeye çalışıyordu şarkı açtığımda tepki veriyordu soru sorarsanız daha net cevaplar verebilirim

Yazarken noktalama işaretleri kullanırsanız daha anlaşılır olur. Ben kendi çapımda, ihtimaller üzerine yardımcı olmaya çalışayım. Dişi, erkeğe göre yaşça daha büyük, bu her zaman olmasa da sorun olabilir. Dişinin yaşı epeyce var sanırım, uzun süre insanlarla beraber olduğu için, kendi türüne karşı agresif olabilir ya da tam tersi olarak erkek de yetişkin ve daha önceden olumsuz şartlarda bakıldığı için veya dişinin agresif olması yüzünden yaklaşamıyor olabilir. Tamamı görünmüyor olsa da kafes biraz karışık ve düzensiz gibi sanki. Kuşların kafesinde, yaşamsal ihtiyaçları haricindeki her şeyi çıkarın ve bir tane tünek kalsın.
Kuşları nereden aldınız bilmiyorum ama soyağacını, en azından anne babasını görmeden bilmeden, iyi şartlarda yaşadığını bilmeden kuş almanızı tavsiye etmem. Kuşlarla ilgili size lazım olan hemen hiçbir bilgiye sahip değilsiniz. Eğer muhabbet kuşlarının yavrulamasına şahit olmak istiyorsanız, güvenilir üreticilerden alacağınız bir çift yavru ile bu işe başlamanızı, ayrıca kuşlar yetişkinliğe erişinceye kadar, başta bu forum olmak üzere çeşitli kaynaklardan araştırmalar yapmanızı tavsiye ederim.

Son düzenleme:
gönderi de resimler görünmüyor ve bir türlü de görünür hale getiremedim. kuşların resimlerini nasıl yükleyebilirim???

gönderi de resimler görünmüyor ve bir türlü de görünür hale getiremedim. kuşların resimlerini nasıl yükleyebilirim???
Cevap yazarken resim yükle butonuna basarak dosya seçip yüklemesini bir süre bekledikten sonra resminiz mesaja eklenmiş olur.

merhaba 1 ayı aşkın süredir bu iki kuşa sahibim daha önce 2 tane vardı ama hiç birbirleri ile uyumu yoktu. bu ikisini aldım. aldığım yer bunlar ile bir kez yavru almış sende alırsın dedi ama 1 aydır yavruluk sürekli duruyor bir hareketlilik yok. sizce dişide kızışma var mı? yavru almak için ne önerirsiniz???
teşekkür ederim.
IMG_1981.jpg

file:///var/folders/90/jsj_0s7n7dqcr374bmsgs7v40000gn/T/IMG_1979.jpgfile:///var/folders/90/jsj_0s7n7dqcr374bmsgs7v40000gn/T/IMG_1981%202.jpg
Bir ay çok kısa bir süre, ortama alışmaları neredeyse bu kadar sürer. Yavru almak istiyorsanız, hazır çift yerine güvenilir iki farklı üreticiden yavru alıp, henüz küçükken eş yapmanız daha doğru olur.

Bir ay çok kısa bir süre, ortama alışmaları neredeyse bu kadar sürer. Yavru almak istiyorsanız, hazır çift yerine güvenilir iki farklı üreticiden yavru alıp, henüz küçükken eş yapmanız daha doğru olur.

daha önce bunlardan yavru aldıkları için bu iki kuşu aldım. sizce yavru alamaz mıyım? ve fotoğrafa baktığınızda (belki bakma ile anlaşılır mı bilmiyorum ama) dişi kızışmış mı anlaşılır mı??

merhaba 1 ayı aşkın süredir bu iki kuşa sahibim daha önce 2 tane vardı ama hiç birbirleri ile uyumu yoktu. bu ikisini aldım. aldığım yer bunlar ile bir kez yavru almış sende alırsın dedi ama 1 aydır yavruluk sürekli duruyor bir hareketlilik yok. sizce dişide kızışma var mı? yavru almak için ne önerirsiniz???
teşekkür ederim.
IMG_1981.jpg

file:///var/folders/90/jsj_0s7n7dqcr374bmsgs7v40000gn/T/IMG_1979.jpgfile:///var/folders/90/jsj_0s7n7dqcr374bmsgs7v40000gn/T/IMG_1981%202.jpg
Kusura bakmayın ama aldığınız yer sizi kandırmış. Dişi henüz yavru yapacak olgunlukta değil ve sağlıksız görünüyor. Sanırım cerede mantar var. Mantar kremi alıp ceresine bolca sürün.

Kusura bakmayın ama aldığınız yer sizi kandırmış. Dişi henüz yavru yapacak olgunlukta değil ve sağlıksız görünüyor. Sanırım cerede mantar var. Mantar kremi alıp ceresine bolca sürün.
mantar kremi alıp ceresine sürme dışında yapacağım bir şey var mı? sirke suyu veya başka ??
ayrıca aldığım yer güvenilir diye düşünüyorumdum daha önce bu çiftten yavru aldığını damızlık olarak kullandığını belirtmişti şuan için dişiden bır ışık yok mu diyorsunuz??