Karadeniz Pet

Muhabbet kuşlarım neden çiftleşmiyor

Billie Jean

Yeni Üye
Videoyu en alta ekledim***

Kuşlarım üç aydır birlikteler, eş tuttular hiç kavga ettiklerine şahit olmadım aralarından su sızmıyor hep yem kusup birbirlerini kaşıyorlar. Erkek beş yıldır bizimleydi, dişiyi yeni aldık beş aylıktı aldığımızda. Dişi iki kez kızgınlık dönemine girdi çıktı şu an yine öyle ama çiftleşmiyorlar. Dişi yuvalığa hiç ilgi göstermiyor bu arada, erkek de öyle.
Dişi kafesin altındaki kağıtları ufak yfak koparıp kafesin dibine köşeye yığıyor bir de. Neden eşleşmiyorlar yardımcı olabilir misiniz

Video: https://streamable.com/kt04n

Neden büyük dişi almadın derseniz büyük dişiler bizim erkek kuşu dövüyor. Erkek aşırı evcil olduğu için dişiler yabani kalıyor yanında. Bu ufak dişi kuş geldiğinden beri hiç kavga etmediler.

Kafesi yüksek bir yere alın ama güvenli bir yer olsun kafes düşmesin.Durdukları mekan sessiz olsun.Düzenli yumurtalı havuç rendeli mama verin.Bir de tülü çıkarın toz yapışıyor astım yapıyor.Durdukları mekan da sıcaksa çiftleşirler.

Erkek 5 yaşında dişi 5 aylık.Bundan da kaynaklanıyor olabilir.Ama önce ilk yöntemi deneyin bakalım.

dişi yuvalığa ilgi göstermeye başladı birkaç kere girmiş içini karıştırmış. ama çiftleşme halen yok. valla bıktım beklemekten :(

Geri