Karadeniz Pet

Muhabbet kuşlarının salyalı yem kusması

Paşa ve Şila

Yeni Üye
Merhaba.Uzun zamandir erkek muhabbet kusum kusuyordu kur yapiyor diye düsünuyordum birde tunegiyle ciftlesme egilimi cok oluyordu gerek ayak parmagimiz gerek el parmagi yada oyuncagi surekli ciftlesmeye calistigindan es istedigini dusunerek cok uzerinde durmadim genelde suluguna kusan kusum simdi kafes tellerine yemligine suluguna tuneginin ucuna heryere salyali birsekilde yem cikartiyor ve durumu gittikce bir hal aldi eskiden yemden kafasini cikarmayan kus simdi cok fazla yem yemiyor yemediginden fazla yem kusuyor eksimsi agir bir kokusu var kafes disina cikarttigimda kusmak aklina gelmiyor ama kafesteyken kusmaktan kendini alamiyor surekli kur yaparak kusuyor gagasini tik tik vurarak pskopat gibi adam akılli durdugunu gormuyorum temizligine hijyenine cok dikkat ederim beslenmesinede ayrica artik diski yapmiyor ince simsiyah minicik dışkısı hareketli sadece eskisi gibi ötmuyor sabahlari konustugunu duyuyorum okadar tanidigim veterinere durumu anlattigimda bogazina birsey kactigini ve su yada ufleme yoluyla tikanikligini acabilecegimi soyledi tikaniklik yuzunden kustugunu birsey yiyemediginden diskilama yapmadigini dile getirdi ben kursak iltihabindan supheliniyordum veterinere goturcem ne yapilmasi gerekiyorsa yaptiricam ama nasil bir yol izlemem gerekiyor sonucta veterinerler cok fazla kuslarla ilgilenmiyorlar bu konuda tecrubelerinize yardimlariniza ihtiyacim var

Merhaba.Uzun zamandir erkek muhabbet kusum kusuyordu kur yapiyor diye düsünuyordum birde tunegiyle ciftlesme egilimi cok oluyordu gerek ayak parmagimiz gerek el parmagi yada oyuncagi surekli ciftlesmeye calistigindan es istedigini dusunerek cok uzerinde durmadim genelde suluguna kusan kusum simdi kafes tellerine yemligine suluguna tuneginin ucuna heryere salyali birsekilde yem cikartiyor ve durumu gittikce bir hal aldi eskiden yemden kafasini cikarmayan kus simdi cok fazla yem yemiyor yemediginden fazla yem kusuyor eksimsi agir bir kokusu var kafes disina cikarttigimda kusmak aklina gelmiyor ama kafesteyken kusmaktan kendini alamiyor surekli kur yaparak kusuyor boyle gagasini tik tik vurarak asagi yukari degil pskopat gibi adam akılli durdugunu gormuyorum kustugunu geri yiyor temizligine hijyenine cok dikkat ederim beslenmesinede ayrica artik diski yapmiyor ince simsiyah minicik dışkısı hareketli sadece eskisi gibi ötmuyor sabahlari konustugunu duyuyorum okadar tanidigim veterinere durumu anlattigimda bogazina birsey kactigini ve su yada ufleme yoluyla tikanikligini acabilecegimi soyledi tikaniklik yuzunden kustugunu birsey yiyemediginden diskilama yapmadigini dile getirdi ben kursak iltihabindan supheliniyordum veterinere goturcem ne yapilmasi gerekiyorsa yaptiricam ama nasil bir yol izlemem gerekiyor sonucta veterinerler cok fazla kuslarla ilgilenmiyorlar bu konuda tecrubelerinize yardimlariniza ihtiyacim var

Geri