Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşlarına Mama Vermemek

melihhh19

Yeni Üye
Selamlar. Benim yaklaşık olarak 2,5 yaşında (30 aylık) bir muhabbet kuşum var ve şu zamana kadar hiç bir zaman mama vermedim herhangi bir sıkıntısı yok konuşma uçma yada halsizlik gibi ama biraz araştırma yaptım sağlıklı kuşlar içinde haftada bir mama verilmesi gerektiği söyleniyor. Muhabbet kuşum tek ve erkek sizce bu şekilde mama vermemeye devam edersem bir sıkıntı olurmu yani mama vermek kuşun yaşam süresini uzatırmı yada kısaltırmı herhangi bir bilgisi olan arkadaş cevap verirse çok sevinirim.
Şimdiden verdiğiniz cevaplar için teşekkürler.

Selamlar. Benim yaklaşık olarak 2,5 yaşında (30 aylık) bir muhabbet kuşum var ve şu zamana kadar hiç bir zaman mama vermedim herhangi bir sıkıntısı yok konuşma uçma yada halsizlik gibi ama biraz araştırma yaptım sağlıklı kuşlar içinde haftada bir mama verilmesi gerektiği söyleniyor. Muhabbet kuşum tek ve erkek sizce bu şekilde mama vermemeye devam edersem bir sıkıntı olurmu yani mama vermek kuşun yaşam süresini uzatırmı yada kısaltırmı herhangi bir bilgisi olan arkadaş cevap verirse çok sevinirim.
Şimdiden verdiğiniz cevaplar için teşekkürler.
Mamasız olmaz. Mama çok temel bir besin. Mama vermeden en fazla 7-8 sene yaşayabilir. Tecrübeyle sabittir. Mamayı mutlaka vermelisiniz. Çok faydalı ve besleyicidir. Olmazsa olmaz yani. Kuşun ömrünü uzatır.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Muhabbet kuşları sadece tohumlarla beslendiğinde yeterli besinleri elde edemeyecektir ve bu direkt olarak kuşları etkilemese de yaşam sürelerini kısaltacaktır. Öncelikli olarak mama, sebze-meyve, yetersiz kalan durumlarda vitamin ve probiyotik takviyesi kuşların yaşam sürelerinin uzaması ve sağlıklı yaşayabilmeleri için gereklidir.

Muhabbet Kuşu Bakım ve Beslenmesi hakkında link bırakıyorum okumanızı tavsiye ederim.

Geri