sekoli123

Yeni Üye
30 Mar 2018
11
1
3
22
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 tane
Merhaba arkadaşlar, güneş ışınlarının bu kuşlarda etkili olmadığını duydum çünkü derisine temas etmiyor sadece bacak ve gözünün etrafında deri var bu yüzden bi veteriner kırmızı renkli ışığın kuşlara iyi geldiğini söyledi doğru mudur bilen var mı?

xLimon34x

Profesyonel
23 Nis 2018
753
168
43
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 ile 5 tane
Belirli saatler haricinde fazlası zararlı. Uykuya da ihtiyaçları var.

Tepkiler: sekoli123

sekoli123

Yeni Üye
30 Mar 2018
11
1
3
22
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 tane
Geceleri beyaz ışık açık ama az ışıtıyor tamamen kapatınca korkuyor. Bende bi yerden duydum güneş ışığı yerine kırmızı renkli ışık diye faydalı mı değil mi ona göre uygulayacağım.

xLimon34x

Profesyonel
23 Nis 2018
753
168
43
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 ile 5 tane
Geceleri beyaz ışık açık ama az ışıtıyor tamamen kapatınca korkuyor. Bende bi yerden duydum güneş ışığı yerine kırmızı renkli ışık diye faydalı mı değil mi ona göre uygulayacağım.
Geceleri açık bırakmayın ki rahat uyusun korkmasının sebebi alışmaması ışıkla alıştırırsanız birdaha önüne geçemezsiniz.

Tepkiler: Samet Gokce

Korhan KARAOREN

Profesyonel
Muhabbet Kuşu Üreticisi
11 Ocak 2015
822
135
43
Cardiff-Londra/Birlesik Krallik
Geceleri mavi isik yakiyorum, kuslari cok sakinlestiriyor ve misil misil uyuyorlar.

sekoli123

Yeni Üye
30 Mar 2018
11
1
3
22
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 tane
Geceleri açık bırakmayın ki rahat uyusun korkmasının sebebi alışmaması ışıkla alıştırırsanız birdaha önüne geçemezsiniz.
Maalesef alışmıyor tellerde uyuyolar zaten 1 yaşında aldım o zamana kadar hep ışıkla durmuş.

Korhan KARAOREN

Profesyonel
Muhabbet Kuşu Üreticisi
11 Ocak 2015
822
135
43
Bi fotoğraf alabilir miyim usta sana zahmet :)
Ben de merak ettim dostum.. varsa foto atabilir misin sana zahmet? Bir de nasıl yapılıyor bu ışıklandırma? Faydaları var mı?
Kusura bakmayin gec cevap verdigim icin. Fotograflarda ki gibi 4W'lik farkli isik veren ampul aldim, onun uzaktan kumandasi ile isik siddetini ve rengini degistirebiliyorum. Burada ki bir tavuk ciftligi sahibi tavsiye etti, tavuklar kesime girmeden once mavi isikla aydinlatilmis bir oadadan geciriliyormus sakinlesmeleri icin.

Ekli dosyalar

sekoli123

Yeni Üye
30 Mar 2018
11
1
3
22
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 tane
Kusura bakmayin gec cevap verdigim icin. Fotograflarda ki gibi 4W'lik farkli isik veren ampul aldim, onun uzaktan kumandasi ile isik siddetini ve rengini degistirebiliyorum. Burada ki bir tavuk ciftligi sahibi tavsiye etti, tavuklar kesime girmeden once mavi isikla aydinlatilmis bir oadadan geciriliyormus sakinlesmeleri icin.
Fiyatı ve adı nedir acaba?

Korhan KARAOREN

Profesyonel
Muhabbet Kuşu Üreticisi
11 Ocak 2015
822
135
43
Fiyatı ve adı nedir acaba?
uzaktan kumandasinin uzerinde "magic lighting" yaziyor. Bulundugunuz yerde bir elektrik malzemesi satan bir dukkana sorarsaniz yardimci olur sanirim. Ben yurtdisinda aldim, takribi fiyati 18 TL.