Karadeniz Pet

Muhabbet kuşlarında kırmızı ışık faydalı mı?

sekoli123

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar, güneş ışınlarının bu kuşlarda etkili olmadığını duydum çünkü derisine temas etmiyor sadece bacak ve gözünün etrafında deri var bu yüzden bi veteriner kırmızı renkli ışığın kuşlara iyi geldiğini söyledi doğru mudur bilen var mı?

Belirli saatler haricinde fazlası zararlı. Uykuya da ihtiyaçları var.

Geceleri beyaz ışık açık ama az ışıtıyor tamamen kapatınca korkuyor. Bende bi yerden duydum güneş ışığı yerine kırmızı renkli ışık diye faydalı mı değil mi ona göre uygulayacağım.

Geceleri beyaz ışık açık ama az ışıtıyor tamamen kapatınca korkuyor. Bende bi yerden duydum güneş ışığı yerine kırmızı renkli ışık diye faydalı mı değil mi ona göre uygulayacağım.
Geceleri açık bırakmayın ki rahat uyusun korkmasının sebebi alışmaması ışıkla alıştırırsanız birdaha önüne geçemezsiniz.

Geceleri mavi isik yakiyorum, kuslari cok sakinlestiriyor ve misil misil uyuyorlar.

Bi fotoğraf alabilir miyim usta sana zahmet :)
Ben de merak ettim dostum.. varsa foto atabilir misin sana zahmet? Bir de nasıl yapılıyor bu ışıklandırma? Faydaları var mı?

Kusura bakmayin gec cevap verdigim icin. Fotograflarda ki gibi 4W'lik farkli isik veren ampul aldim, onun uzaktan kumandasi ile isik siddetini ve rengini degistirebiliyorum. Burada ki bir tavuk ciftligi sahibi tavsiye etti, tavuklar kesime girmeden once mavi isikla aydinlatilmis bir oadadan geciriliyormus sakinlesmeleri icin.

Ekli dosyalar

• DSC_0510.JPG
    DSC_0510.JPG
    683.3 KB · Görüntüleme: 128
  • DSC_0511.JPG
    DSC_0511.JPG
    376.6 KB · Görüntüleme: 120
Kusura bakmayin gec cevap verdigim icin. Fotograflarda ki gibi 4W'lik farkli isik veren ampul aldim, onun uzaktan kumandasi ile isik siddetini ve rengini degistirebiliyorum. Burada ki bir tavuk ciftligi sahibi tavsiye etti, tavuklar kesime girmeden once mavi isikla aydinlatilmis bir oadadan geciriliyormus sakinlesmeleri icin.
Fiyatı ve adı nedir acaba?

Fiyatı ve adı nedir acaba?

uzaktan kumandasinin uzerinde "magic lighting" yaziyor. Bulundugunuz yerde bir elektrik malzemesi satan bir dukkana sorarsaniz yardimci olur sanirim. Ben yurtdisinda aldim, takribi fiyati 18 TL.

Kafese asmana gerek yok, odanin icinde yakman yeter. Aksam 10 da yakiyorum, sabah 7.00 de kapatiyorum.

Geri