Karadeniz Pet

Muhabbet kuşlarında tırnak bakımı (Resimli)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

muhabbetkusu

Yönetici
Site Yöneticisi
images

schemacoupeongles.jpg

diskiincelemeclipimage0cj3.jpg

biraz kalın tahta tünek koyarsanız kafese tırnakları uzamaz kuşun..

kesmenin faydası nedir peki ?

Çogu kişi bilinçsiz ve gereksiz yere yaptıgı için faydadan çok zararı var.. Zaten hem tahta tünek kullanımıyla uzamanın önune geçilebiliyor. Ayrıca uzadıgı zaman kuşlar kendileri gerektigi kadar ucundan koparıyorlar..

bence kuşların tırnakları kesilmemeli sonuçta onlar doğal hayatlarında tırnaklarını kesmeden yaşıyolar benim kuşum uzadığı zaman gerektiği kadarını koparıyo zaten tırnak kesimini ben şahsen önermem

Bazı kuşlarda aşırı uzuyor o yüzden kesebiliyorlar,ben bir kere kesmeye yeltendim yavaş yavaş sakına sakına basıyordum ki kuş bir ciyyyyk dedi bir baktım tırnakla birlikte tırnak makasının öbür tarafıyla etini kıstırmışım hemen bıraktım kesimi iyiki birşey olmadı aman diyeyim ellemeyin kendi kendine halleder kuşlar :)

cesaretli değilim. gagasıyla koparıyor zaten. Çok korkuyorum eğer öyle yaparsam yanlış bi tarafına denk gelirim de bana olan güveni azalır diye :( çok alıngan çok

Anlatım için sağol :D

arkadaşlar kuşu ele alarak tırnak kesmek zorundayız ama ele alınca o bizden korkmaz mı ben şahsen ilk aldığım günden beri sadece 2 kere avucuma almışımdır

Benim erkeğinde dişininde hem tırnak hemde gagalarını kesiyorum. Hiçbir problemle karşılaşmadım ama çok dikkatli olunması gerekiyor. Ya değilse bi ani hareketinde gaganın yarısı gider.

Benim kızımında tırnakları uzun ama kesmeyi düşünmüyorum. En azından şimdilik. Zaten ele alınca ürküyor birde tırnaklarını kesmeye kalkarsam bana olan güveni azalabilir.

Bence de hiç denemeyin. Keserken damarını kesmiştim, 20 dk da zor durdurdum kanını. Şimdi sağlığı sıhhati yerinde maşaAllah.

Aman arkadaşlar yanlışlıkla kayar damar tarafından kesersiniz kuş kan kaybından olur vallaha hiç kalkışmayın bence :) şahsen ben denemeyi düşünmüyorum :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri