Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşu Çiftleştirme

Mustafa Kemal Kal

Yeni Üye
Arkadaşlar Merhaba
Beyaz kuşumun yanına sarı dişi muhabbet aldım çiftleşmeleri için. Şuan bana uyumlu gibi geldiler hiç ayrılmıyorlar dışarıda yaklaşık bir haftadır farklı kafesteler erkek kızışmış haldeydi ancak dişi daha kızışmadı kızışması için mama veriyorum sizce aynı kafese almalı mıyım? Yoksa daha zamanı var mı?

Ekli dosyalar

• 67F86973-A082-4E5E-84F6-D87F802BA59E.jpeg
    67F86973-A082-4E5E-84F6-D87F802BA59E.jpeg
    765.7 KB · Görüntüleme: 31
  • 75D7E4D5-E6B2-47BD-A22C-DECEED515BC7.jpeg
    75D7E4D5-E6B2-47BD-A22C-DECEED515BC7.jpeg
    1.1 MB · Görüntüleme: 30
Arkadaşlar Merhaba
Beyaz kuşumun yanına sarı dişi muhabbet aldım çiftleşmeleri için. Şuan bana uyumlu gibi geldiler hiç ayrılmıyorlar dışarıda yaklaşık bir haftadır farklı kafesteler erkek kızışmış haldeydi ancak dişi daha kızışmadı kızışması için mama veriyorum sizce aynı kafese almalı mıyım? Yoksa daha zamanı var mı?
En az birbirlerine alışmaları için 3 ay aynı kafeste olmaları lazım ondan sonra çiftleşmezlerse ayır

Arkadaşlar Merhaba
Kuşlar tüye girmiş çiftleşmezler şuan Yumurta maması takviyesi yap ve unutma tüye giren kuşlar çiftleşmez tüye girdiklerini ise kafasının üstündeki tüylerin diken diken oluşundan ve yanaklarındaki ufak kılcıklardan anlayabilirsin.

Kuşlar tüye girmiş çiftleşmezler şuan Yumurta maması takviyesi yap ve unutma tüye giren kuşlar çiftleşmez tüye girdiklerini ise kafasının üstündeki tüylerin diken diken oluşundan ve yanaklarındaki ufak kılcıklardan anlayabilirsin.

Hocam bir haftadadır yan yana ayrı kafesteler aynı kafese koysam tüy dökümünden sonra yavru yaparlar mı?

10 gün beklet ayrı kafeslerde sonra birleştir suluğuna Avisol - B damlatabilirsin 7 damla tüy gelişimine faydalıdır ekstra olarak Yumurta maması yapabilirsin tarifleri internette var. Fazla ses olmayan fazla dikkat çekici nesne olmayan bir yerde bakarsan daha sağlıklı olur kuşlar stres altında hissetmezler ve üstlerini ince bir örtü ile örtebilirsin sorun teşkil etmez. Yuvalık takılı kalsın birleştirdiğinde ve gözlemlemeye başla eğer eşin ağzına kusma bacak atma kaşıma ve takip etme olayları görüyorsan ortalama 2-3 hafta içinde çiftleşir ve 1 hafta sonra yumurtlar. Fakat takviye yapman gerek mama taze meyve sebze ve kalamar kemiğini asla aksatma ;)

Bu videodaki gibi kuşlarım çiftleşti aradan 1 hafta geçti yumurtlama belirtisi pek yok dişi kuş yuvalığa giriyor sürekli ama bu çiftleşmeden yumurta gelir mi?