Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşu Üretimi Hakkında

BKorkmaz

Yeni Üye
Merhabalar, kuşlarım sanırım artık anlaştı dişi cere tam kahverengi oldu neredeyse erkek ise biraz ağırdan satıyo kendini yavaş yavaş maviye dönmeye başladı, kurlaşmalar var, dişi sürekli kaşıyor erkeği, yem kusmalar da var fakat dişi erkeği biraz sıkıyo sanırım arada kaçıyor erkek, 3 günde bir mama ve 2 günde bir kızıştırıcı damla veriyorum sakıncası olurmu? Damla 24 saat duruyor sonra taze suyla değiştiriyorum yanlış birşey yapmıyorumdur umarım? Birde yuvalık 2 haftadır takılı dönüp bakan olmadı yuvalığa...

Mama verin bir tek kizisitirici olarak. Fazla kizistirici verirseniz kuşlar tüye girer
Peki kızıştırıcı damla değilde multivitaminin zararı olurmu? Yuvalığa girmeme nedenide daha alışmadıkları olabilirmi? 2 hafta oldu çünkü dönüp bakmadılar bile.

Peki kızıştırıcı damla değilde multivitaminin zararı olurmu? Yuvalığa girmeme nedenide daha alışmadıkları olabilirmi? 2 hafta oldu çünkü dönüp bakmadılar bile.
Haftada 1 Kez de multivitamin takviyesi yapın yeterli. Kuşları alalı kaç gün oldu

Haftada 1 Kez de multivitamin takviyesi yapın yeterli. Kuşları alalı kaç gün oldu
Dişi zaten bendeydi 8 aylık civarı aldım, alıştıramadım denemediğim yol kalmadı, erkek aldım yanına 2 ay oldu, erkek tüyden çıktı kurlaşmalar başladı dişi zaten erkeği attığımda beri peşinde, cere tamamen kahve oldu erkek te son 2 haftadır kur yapmaya, yem kusmaya falan başladı bende yuvalığı taktım...

Dişi zaten bendeydi 8 aylık civarı aldım, alıştıramadım denemediğim yol kalmadı, erkek aldım yanına 2 ay oldu, erkek tüyden çıktı kurlaşmalar başladı dişi zaten erkeği attığımda beri peşinde, cere tamamen kahve oldu erkek te son 2 haftadır kur yapmaya, yem kusmaya falan başladı bende yuvalığı taktım...
Yuvaya ne zaman girerler bilemem. Düzenli mama verin. Çok da rahatsız etmeyin kuşları