Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu alıştırma

Mustafaclb

Yeni Üye
Selamun aleyküm cümleten ben yeni muhabbet kuşu edindim burdada yeniyim 2yada 3hafta önce erkek bi muhabbet kuşu aldım yavru elime falan alıştırdim ama kesinlikle uzaktan çağrdığımda gelmiyor kendini sevdirmiyor nasıl alıştırım kendime cevaplarsanız sevinirim

öncelikle aleyküm selam kuşunuzu istediğiniz bir şeyi yaptırmak için ilk önce ne sevdiğini tespit edin yulaf olur çekirdek içi olur bunu tespit ettikten sonra istediğinizi şeyi her yaptığında ödülünü mutlaka vermelisinz eğer verirseniz kuş dediğnizi yapar çünkü sonuçta alacağı bir ödül olduğunu bilir

cevap için teşekkür ederim ama yulafla denedim yaklaşmıyor bile

Bir elinizde bir miktar aspur bulundurun ve parmağınızı şıklatarak ve/veya ismini söyleyerek dikkatini çekmeye çalışın. Bu arada parmağınızı tünek gibi yere paralel uzatın. İlk başlarda muhtemelen gelmeyecektir ve her parmak şıklatmanızda bir adım daha yaklaşarak yanına kadar gitmeniz gerekecektir. Hangi mesafeden olursa olsun, parmağınıza her çıkışında bir miktar aspur verin. Eğitim sırasında ortamda başka bir canlı olması, eğitimi sekteye uğratır. Birkaç gün yarımşar saatlik uğraş sonrasında hayatının sonuna kadar bu eğitimi almış olur.

Geri