Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşu Ayırma.

ShahmarAzeGs

Paylaşımcı Üye
Selam Arkadaşlar.. Benim bir çift muhabbet kuşum var daha doğrusu erkek 3-4 ay tek kaldı dişi öldü ( 3-4 ay sonra bir dişi aldım yanına nerdeyse 2 aydır beraberler dişi kızışmış erkekde ona kur yapmaya çalışıyor bazen bir birlerine kur yapıyolar bazende bir birini vuruyolar izin vermiyolar.. bende salma kafeste bugün ayırdım ama bir birlerini görecek şekilde.. acaba kaç gün böyle kalsınlar ?

Erkek kuş tüneğe,suluğa kur yapana kadar kalsın diyorlar ama bence minimum bir hafta ayır.

bugün ayırdım inşALLAH Bakalım nolur.. arayıda kapattım bir birlerini görmesinler diyolar.. şimdi ötmeye başladılar)
Hocam benimkiler de tüyde ben de yavru bekliyorum.İki gündür ayrılar kafesler yan yana ama birbirlerini göremiyorlar böyle daha çok kızışacaklarını söylüyorlar.Tüyden çıkmasına az bir süre kala da birbirlerini göstereceğim,öyle koyacağım dişiyi erkeğin yanına bakalım inşallah işe yarar da yavru sahibi olabiliriz

Bana verilen tavsiyede en az bir hafta mümkünse birleştirme zamanında sabah erken zinde olduğu saatlerde. Ben hiç bir hafta dayanamadım ama 3_4 gün birleştirdim çok da faydası olmadı. Sen sabret en az bir hafta

Ben günün yarım saatinde erkek kuşu dışarı bırakıyorum.Hem fit kalsın diye hem de dişiyi görsün daha da kızışsın diye Bıraktığımda da sürekli pür dönüyor kafesin üzerinde bence etkili oluyor ama bakalım tüyden çıktıklarında birleştireceğim

Hocam benimkiler de tüyde ben de yavru bekliyorum.İki gündür ayrılar kafesler yan yana ama birbirlerini göremiyorlar böyle daha çok kızışacaklarını söylüyorlar.Tüyden çıkmasına az bir süre kala da birbirlerini göstereceğim,öyle koyacağım dişiyi erkeğin yanına bakalım inşallah işe yarar da yavru sahibi olabiliriz
inşALLAH İşe yarar bol sağlıklı yavru alırsın kardeşim

Bana verilen tavsiyede en az bir hafta mümkünse birleştirme zamanında sabah erken zinde olduğu saatlerde. Ben hiç bir hafta dayanamadım ama 3_4 gün birleştirdim çok da faydası olmadı. Sen sabret en az bir hafta
ya kardeş aynı bende öyle vALLAH Bende sabredemiyorum ( ama bu sefer sabretmeye çalışıcam bakalım hayırlısı

1 ay bekletsen daha iyi. Tekrar bir araya getirirken tüyde ve hasta olmadıklarına dikkat etmelisin. Özellikle dişi kızışmış olsa daha iyi.
bu arada kuşlar bir birlerini görmelimi yoksa görmemelimi? salma kafese koydum arasınıda kapattım bir birlerini görmesinler acaba nasıl yapayım ?

Valla halinize şükredin benim erkek 1 sene böyleydi çok şükür artık yapmıyor yavruları var çünkü
Bide bunu günde 8 9 kere yaptığında oluyordu shahmarazegs işte geçen sene böyleydi

Yanında dişi varken erkek kuş niye böyle yapar ki
Abaza işte dişiye kusuyordu ama çiftleşmiyorlardı hatta geçen sene bunun konusunu açtım baya şaşırdılar neysr
Geçen sene ayırdım 2 hafta tamammı sonra dişiyle aynı kafese atıp izledim dişiyle baya öpüştüler kustu gene sonra abaza gene aynı şeyi yaptı ama artık yapmıyor yavru olunca

Abaza işte dişiye kusuyordu ama çiftleşmiyorlardı hatta geçen sene bunun konusunu açtım baya şaşırdılar neysr
Geçen sene ayırdım 2 hafta tamammı sonra dişiyle aynı kafese atıp izledim dişiyle baya öpüştüler kustu gene sonra abaza gene aynı şeyi yaptı ama artık yapmıyor yavru olunca
İyi ya maşallah kurtarmışsın