Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu ayağını basamıyor

pislick0

Yeni Üye
Merhaba, çok hareketli olan hayvan bir süredir ayağını basamıyor , veterinere götürdüm suyuna koymam için b vitamini verdi ama hiçbir işe yaramadı. Tedavisini yada nedenini bilen var mı?

Ekli dosyalar

• IMG_20190829_132825.jpg
    IMG_20190829_132825.jpg
    2.7 MB · Görüntüleme: 26
  • IMG_20190829_132803.jpg
    IMG_20190829_132803.jpg
    2.7 MB · Görüntüleme: 26
Merhaba, çok hareketli olan hayvan bir süredir ayağını basamıyor , veterinere götürdüm suyuna koymam için b vitamini verdi ama hiçbir işe yaramadı. Tedavisini yada nedenini bilen var mı?

Vitamin eksikliğinden değilde ayağında bir sorun var gibi.

Diğer ayağında problem varmı?

Basamadığı ayağında his varmı? yani hareket ettiriyormu hiç?

İncilmiş olabilir belkide, yada ayağında mantar gibi bişey rahatsız ediyor olabilir.

Ayaklarının bir kaç resmini daha eklermisin.

Kafesin resminide eklermisiniz tül varsa ayağı incinmiş olabilir..

bacağının orta dış kısmında sürtünme izi var gibi geldi. daha yakın çekin

Aynı şekilde benim 3 aylık muhabbet kuşumun başına geldi. Bir sabah ayağının üstüne basamadığını farkettim. Sürekli gittiğim kuşlardan anlayan bir veterinere götürdüm felç olmadığını titrettiğini ve hareket ettirdiğini söyledi. Bana vitaform adlı bir ilaç verdi kırmızı toz bir şey tırnak ucu kadar yarım çay bardağı suyun içine karıştır ve az az içtiğine emin ol dedi. Ama ben içtiğine emin olamadığım için enjektörle zoraki hergün 1-2 cc içirdim. 5 gün sonra ilacında etkisiyle kendiliğinden iyileşti şuan sapasağlam diğer kuşlarımı gagalıyor. :)

Geri