Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu aylardır geçmeyen ishal

dgknhnc

Yeni Üye
Merhaba daha önce konular açmıştım. Aylardır geçmeyen ishal sorunum ve vücutta ilginç şişliklerle karşılaşmıştım. Konuyu açtığım dönemde çok halsiz ve durgundu. Antibiyotik desteği aldım. Eski neşesi yerine geldi fakat şişlikler duruyor. Bugün tüylerinde dışkıların biriktiğini gördüm. Elimle hafif araladığımda bu fındık tanesi büyüklüğüne yakın ve çok sert bir şişlikle daha karşılaştım. Bölge dışkıyı bıraktığı yere yakın. Bu şişliğin nedeni nedir ve bu ishal artık içinden çıkılamaz bir hal aldı. Sürekli dışkı sulu. Nasıl önleyebileceğim hakkında bir bilginiz var mı ? Bu arada cinsi erkek.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2019-11-19 at 08.28.40.jpeg
    WhatsApp Image 2019-11-19 at 08.28.40.jpeg
    129.9 KB · Görüntüleme: 21
Ur olabilir, yağ bezesi olabilir. Veterinerin görmesi gerekiyor belki ilaçla eritilecek belki küçük bir operasyonla alınacak. Görüşünü söyler.

Tamam şişlik için yarın göstereceğim veterinere. İshal için önerebileceğiniz biz çare var mı ? 6 aydır mücadele ediyoruz bu sorunla ama hala durum aynı

Onun için sadece günü kurtarabileceğiniz geçici çözüm söyleyeyim. Veterinere elbette ishali de sorun hatta mümkünse kuşun altındaki kağıdı elinizi temas ettirmeden götürün dışkı tahlili yapılsın.
Yağsız tuzsuz şekilde haşlanmış patates yedirin. Yağsız tuzsuz pişmiş pirinç lapası da yedirebilirsiniz. İshali keserler bir miktar ama elbette tedavi edici özellikleri yoktur. Su kaybını önlerler.

Tamam şişlik için yarın göstereceğim veterinere. İshal için önerebileceğiniz biz çare var mı ? 6 aydır mücadele ediyoruz bu sorunla ama hala durum aynı
Benimde geçici bir çözüm önerim olacak. Pirinç suyuna probiyotik ilave edip vermiştim. Hemen kesmişti ishalini. bir tatlı kaşığı pirinci su ile cezvede kaynat. 10 dak . Ama dikkat et ki suyu çekip yanmasın. Sonra yarı suluk pirinç suyu yarı içme suyu koy suluğa. Probiyotik koy elinde varsa. kaç damla yazıyorsa üstünde o kadar koy bir suluk a.

Benimde geçici bir çözüm önerim olacak. Pirinç suyuna probiyotik ilave edip vermiştim. Hemen kesmişti ishalini. bir tatlı kaşığı pirinci su ile cezvede kaynat. 10 dak . Ama dikkat et ki suyu çekip yanmasın. Sonra yarı suluk pirinç suyu yarı içme suyu koy suluğa. Probiyotik koy elinde varsa. kaç damla yazıyorsa üstünde o kadar koy bir suluk a.
teşekkür ediyorum bu gece yapacağım

Geri