Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu beslemek konusunda deneyimsizim

Zuhalebru

Yeni Üye
Merhaba Arkadaşlar
Ben muhabbet kuşu beslemek konusunda deneyimsizim ve yardımınızı rica ediyorum
Kuşum tahminimce 2 aylık ve normal tohum yemle besliyorum bazen küçük kapta rende havuç koyuyorum bazende yulaf koyuyorum
Yulaf vermem doğrumu bir zararı varmı ne kadar sıklıkla vermem lazım arada yumurta ve bebe bisküvisi veriyorum başka neler yapmam lazım sağlığını korumal için Birde oynarken çok hırslanıp ısırıyor tepki vermiyoruz hiç hatta bazen elimş koparıcak kasar ısırıyor yinede sesimi çıkartmıyorum :) Bu huyundan nasıl vazgeçirebilirim birde çıkarttığımda uzun süre dışarıda vakit geçiriyor ve kafese sokmakta zorlanıyorum bunu nasıl kolaylaştırabilirim teşekkür ederim

Kapalı pakette satılan karışık tohumlu markalı yemlerden alırsanı her çeşit tohumdan faydalanmış olur. Yulafı aşırıya kaçmamak şartıyla belli miktarda avcunuzdan haftada iki verebilirsiniz. Tae meyve sebze verin.
Dışarıdan içeriye sokarken kuşu avuçlamadan kafese koyun. Avuçlamanız size olan güvenini azaltır. Parmağınıza kuşu alın kafes yakınına gidin lambayı kapatıp kuşu parmağınızla tüneğine koyun. Bu yöntemi bir deneyin. Girmesi için kafes içine ilgisini çekecek meyve sebze de koyabilirsiniz. Çok zorlamayın.