Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşu Beslenmesi Nasıl Olmalı ?

DenizAkgün

Yeni Üye
Selamlar arkadaşlar, herkese iyi günler.
Yetişkin bir muhabbet kuşunun beslenmesi nasıl olmalı acaba ? Özellikle tüy döküm döneminde nasıl beslemeliyiz ?
Sizlerin uyguladığı beslenme düzenlerini öğrenmek isterim.
Bir yandan da vereceğiniz cevaplar sayesinde rehber tadında bir konu olabilir.
maxresdefault.jpg

➡️Haftada 2 kez probiyotik
➡️Haftada 1 kez multivitamin
➡️Haftada 2 kez yumurta maması
➡️Haftada 1 isterseniz sebze meyve (sebze ve meyveyi mamaya da koyabilirsiniz.)
➡️Haftada 1 kez daldarı verebilirsiniz.

Tüy dönemi;
➡️Haftada 2 kez, b vitamini.
➡️Haftada 3 kez 1 tatlı kaşığı kadar yulaf.
➡️Yazın tüyde ise 2 günde 1 fısfıs ile banyo..

➡️Haftada 2 kez probiyotik
➡️Haftada 1 kez multivitamin
➡️Haftada 2 kez yumurta maması
➡️Haftada 1 isterseniz sebze meyve (sebze ve meyveyi mamaya da koyabilirsiniz.)
➡️Haftada 1 kez daldarı verebilirsiniz.

Tüy dönemi;
➡️Haftada 2 kez, b vitamini.
➡️Haftada 3 kez 1 tatlı kaşığı kadar yulaf.
➡️Yazın tüyde ise 2 günde 1 fısfıs ile banyo..
Teşekkürler. Probiyotik olarak Enterogermina Kids var elimde, multivitamin ve B vitamini olarak ne önerirsiniz ?

Teşekkürler. Probiyotik olarak Enterogermina Kids var elimde, multivitamin ve B vitamini olarak ne önerirsiniz ?
Probiyotik olarak, probiacti bird, multivitamini olarak röhnfried gervit w, nekton s ya da care4birds multivitamin. B vitamini olarak ise, beforvel, berovit, med tollyamin forte ya da versele lega mutavit kullanabilirsiniz.

Multivitamin olarak Röhnfried Gervit w, B vitamini olarak da Versele Laga Muta-Vit almayı planlıyorum fakat gidip 1 şişe alırsam hem maddi açıdan beni çok zorlar hem de tek kuş beslediğim için daha belki yarısına gelmeden bozulabilir. İnternette bölünmüş şekilde 30-35g şeklinde satan satıcılar var fakat güvenilirliğini bilemem, kullanıcı yorumları pek yok. Sizin bildiğiniz güvenilir satıcı var mı ?

Selamlar arkadaşlar, herkese iyi günler.
Yetişkin bir muhabbet kuşunun beslenmesi nasıl olmalı acaba ? Özellikle tüy döküm döneminde nasıl beslemeliyiz ?
Sizlerin uyguladığı beslenme düzenlerini öğrenmek isterim.
Bir yandan da vereceğiniz cevaplar sayesinde rehber tadında bir konu olabilir.
maxresdefault.jpg
Yedirmemesi gereken şeyler
-CİPS
-TUZLU ŞEYLER
-ASİTLİ ŞEYLER
-ALKOLLÜ ŞEYLER
-AVOKADO
-LİMON
-MEYVE ÇEKİRDEKLERİ
-YAĞLI ŞEYLER
-ÇAY
-KAHVE
-ÇİKOLATA
benim bildiğim nunlar bunları asla yedirmeyin

Multivitamin olarak Röhnfried Gervit w, B vitamini olarak da Versele Laga Muta-Vit almayı planlıyorum fakat gidip 1 şişe alırsam hem maddi açıdan beni çok zorlar hem de tek kuş beslediğim için daha belki yarısına gelmeden bozulabilir. İnternette bölünmüş şekilde 30-35g şeklinde satan satıcılar var fakat güvenilirliğini bilemem, kullanıcı yorumları pek yok. Sizin bildiğiniz güvenilir satıcı var mı ?
Bende aydı derteyim bu seferlik açık aldım ama içime sinmedi, bölge ilçelerimde benim gibi amatör olan varsa bir grup kurup yılda bir kere alıp bölüşmeyi düşünüyorum.

Akyolkardesler sitesinden rahatlıkla alabilirsiniz, ürünler güvenilir ve düzgün paketlenmiş şekilde geliyor, stk bilgileri mutlaka yazılıyor.

Akyolkardesler sitesinden rahatlıkla alabilirsiniz, ürünler güvenilir ve düzgün paketlenmiş şekilde geliyor, stk bilgileri mutlaka yazılıyor.
güvenilebilir olabilir ama çok fazla kar marjı var üzerinde 1 litresi kar marjlı 345 tl , 1 litreden 50 ml bölme 35 tl * 20 = 700 tl

tabili açık satma bozulma riski alıyor yüzden bu fiyattan satması normal ama bir kaç kişi alırsak daha uyguna gelir diye düşünüyorum

güvenilebilir olabilir ama çok fazla kar marjı var üzerinde 1 litresi kar marjlı 345 tl , 1 litreden 50 ml bölme 35 tl * 20 = 700 tl
Alış fiyatına verecek hali yok :'') 1LT ürünü üretici dışında kimse almaz, petshoplarda 30 ml vitamin adı altında satılan ürünler 15-20 lira bu şekilde kıyaslarsanız çokta fazla gelmez aslında fiyatı. 50 ml gervit evde tek kafeste kuş besleyen kişiler için uzun bir süre gidecektir.

Alış fiyatına verecek hali yok :'') 1LT ürünü üretici dışında kimse almaz, petshoplarda 30 ml vitamin adı altında satılan ürünler 15-20 lira bu şekilde kıyaslarsanız çokta fazla gelmez aslında fiyatı. 50 ml gervit evde tek kafeste kuş besleyen kişiler için uzun bir süre gidecektir.
yok zaten ticari kaygısın olduğunu biliyorum. Bölünmüş bir ürün satarak elinde kalması durumda şişenin çöpe gitme şansı var bunun riskini alıyor. 2 veya 3 tl kadar şişe maliyeti var. tabi bir kısımda işçilik ama zaten kar marjlı ürün 345 tl demek istediğim o yani bulduğum ilçeden 20 kişi toplanabilirsek bu şekilde toptan kendimiz daha ucuza mal edebiliriz.

Geri